mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Mondeo Mk5 - opinie

Ford Mondeo Mk5 - opinie

Od prezentacji nowego Forda Mondeo minął już ponad miesiąc. Postanowiliśmy spradzić jak świat motoryzacji zareagował na tę premierę. Znamy już pierwsze opinie na temat Modeo Mk5.

Ford Mondeo Mk5 - opinie
"Nowy Ford Mondeo wydaje się jeszcze bardziej dopracowany od swojego poprzednika. Choć nie znajdziemy w nim rewolucyjnych zmian, to jednak i ładniejszy jest jego wygląd, i auto lepiej się prowadzi, i na wyposażeniu znajdziemy więcej użytecznej technologii. To wszystko jednak sprawia, że Mondeo może uciec rywalom nie tylko na drodze i w słupkach sprzedażowych, ale i w cennikach, zbliżając się już niebezpiecznie dla siebie do aut z segmentu premium."  - Wojciech Traczyk, mojeauto.pl

"Przestronny samochód klasy średniej z przodem a'la Aston Martin, prostym w obsłudze wnętrzem, bogatym wyposażeniem seryjnym i jedynie doładowanymi silnikami. Na drodze jest bardzo stabilny i komfortowy, choć układ kierowniczy stracił nieco na ostrości." - Szymon Piaskowski, miesięcznik auto motor i sport

"Mówi się, że segment D powoli chyli się ku upadkowi. Jednak w przypadku Mondeo takie pogłoski zdają się być mocno przesadzone. Piąta generacja, która właśnie wchodzi do salonów wygląda świetnie i wnosi mocny powiew świeżości na rynek. Co prawda wygląd modelu nie jest zaskoczeniem, bowiem amerykańska premiera miała miejsce już dwa lata temu, to minie sporo czasu zanim grill a`la Aston Martin zdąży sie nam opatrzeć. W ostatnich latach problemem Forda był zbyt wąski wachlarz jednostek benzynowych. Teraz tendencja się odmienia. Gama silników benzynowych z turbodoładowaniem sukcesywnie się poszerza, kosztem wersji wysokoprężnych.

Ciekawostką w nowym Mondeo będzie z pewnością hybrydowy układ napędowy oraz jednostka o pojemności litra. W przypadku tego pierwszego, najbliższa konkurencja z segmentu D bardzo sceptycznie podchodzi do tematu. W zasadzie na palcach jednej ręki możemy znaleźć podobne rozwiązania. Serwuje je zaledwie Kia w modelu Optima. Mimo relatywnie wysokiej ceny, auto z pewnością znajdzie wielu zwolenników i to nie tylko wśród klientów flotowych.
" - Sebastian Kościółek, mojeauto.pl

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 98 630 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Focus: Król zakrętów

auto motor i sport 0000-00-00

To tylko lifting, ale dzięki niemu Ford Focus wygląda jak zupełnie nowe auto. Jest lepiej wykończony, lepiej wyposażony i zdecydowanie lepiej jeździ.

Komentuj:

mikaorg 2016-02-24

Mi się zawsze podobały fordy :) Ja mam trochę starszy model ale fajnie się nim jeździ, jest praktyczny i wygodny. Wszędzie nim dojadę, a nawet jak się zgubie, czy coś nawali to mam taka specjalną aplikację ford service (wezwanie pomocy drogowej, wyszukiwarka stacji benzynowych itp.)

~Kolo 2016-02-14

Nowe mondeo wygląda z przodu jak wartburg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando