mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP

Amerykańskie coupe oraz szwedzkie samochody klasy wyższej zostały sprawdzone przez organizację Euro NCAP. Co najmniej w jednym przypadku wynik jest zaskakujący.

Ford Mustang, Volvo S90 i V90 - testy Euro NCAP
Organizacja Euro NCAP sprawdza co roku bezpieczeństwo dziesiątek nowych modeli samochodów. Najnowszy raport przedstawia pierwsze próby jakich dokonano w 2017 roku. Jak się okazuje obronna ręką z testów wyszły modele Volvo zdobywając komplet pięciu gwiazdek, natomiast Ford Mustang uzyskał najgorszy wynik zanotowany przez organizację od 2015 roku.

Zacznijmy od Forda Mustanga. Według ekspertów z Euro NCAP samochód uzyskał jedynie 2 na 5 możliwych gwiazdek. To bardzo zły rezultat i nie usprawiedliwia tego fakt, że samochód zbudowany jest według amerykańskich norm. Zagłębiając się bardziej w wyniki testów zauważymy, że amerykański sportowiec otrzymał przeciętną notę za ochronę dorosłych pasażerów (72% punktów), bardzo słabą za bezpieczeństwo dzieci (32%), nie najgorszą za bezpieczeństwo pieszych (64%) i niesamowicie słabą ocenę za aktywne systemy bezpieczeństwa (16%). Ta ostatnia ocena wynika z tego, że w Fordzie nie zamontowano seryjnie systemów dostępnych w samochodzie za oceanem.

Znacznie lepszym wynikiem może poszczycić się Volvo, którego limuzyna S90 i kombi V90 zdobyły identyczna ocenę - komplet 5 gwiazdek. Również gdy spojrzymy na punkty zauważymy identyczne noty obu samochodów. Volvo otrzymało bardzo dobre noty w każdej kategorii, zgarniając 95% punktów za ochronę dorosłych pasażerów, 80% za ochronę dzieci, 76% za ochronę pieszych oraz fantastyczną ocenę 96% punktów za bogate wyposażenie z dziedziny aktywnego bezpieczeństwa.

Jak widać na samochodach Volvo ciągle można polegać, mniej na sportowym Fordzie Mustangu. Jednak i to może się zmienić, ponieważ organizacja Euro NCAP przyznaje że testowała model dostępny w salonach obecnie, a jeszcze w tym roku wejdzie do sprzedaży wersja zmodernizowana, która będzie wyposażona m.in. w system automatycznego awaryjnego hamowania i system utrzymywania auta na pasie ruchu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mustang
Ford Mustang
Cena podstawowa już od: 162 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-3dr.
Volvo S90
Volvo S90
Cena podstawowa już od: 185 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S90 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo Mustang Volvo S90

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Czerwony kluczyk w Volvo

auto motor i sport 2016-12-22

W Dodge`u pozwala na odblokowanie 707 KM maksymalnej mocy w modelach Charger i Challenger Hellcat. W przypadku szwedzkiej marki oznacza to zupełnie coś innego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.