mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford: Nigdy więcej GT?

Ford: Nigdy więcej GT?

Cios dla fanów uwielbiających amerykańskie, sportowe samochody. Amerykański oddział marki Ford podjął decyzję o przerwaniu produkcji nietuzinkowego modelu GT.

Ford: Nigdy więcej GT?
W sumie od rozpoczęcia produkcji Forda GT - następcy legendarnego modelu GT40 z lat sześćdziesiątych - w czerwcu 2003 roku mury amerykańskiej fabryki Wixom/Michigan opuściło 4039 aut. Ford podejmując decyzję o wstrzymaniu budowy kolejnych egzemplarzy nie zrealizował swoich planów produkcyjnych, które zakładały wytworzenie 4500 sztuk sportowego GT w stylu retro.

Ford GT wyposażany był w ośmiocylindrowy, czterozaworowy silnik o pojemności 5403 ccm i mocy 500 KM. Dzięki sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów auto rozpędza się do maksymalnej prędkości 320 km/h.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford GT Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford GT

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Nowy Ford Fiesta - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-07-13

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~zdzisio 2014-06-23

Oby wszystkie te resoraki ze znaczkiem polmozbytu Forda zniknęły z ulic.

~GT-man 2008-03-03

moim zdanie jeżeli do tego dojdzie należy ogłosić żałobę :(

~SMART 2006-09-28

GM sam ma wielkie problemy finansowe, więc raczej nie liczyłbym na przejęcie Forda... raczej Ford zacznie sprzedawać marki które są jego udziałem choćby Jaguara... a tak wogóle to niedługo wszyscy będziemy jeździć chińskimi samochodami bo żółtki kupią wszystko co jest do kupienia...

~wir 2006-09-28

Ford przy takiej gospodarce to za chwile upadnie również w Polsce. Mówi się że dilerzy forda są w najgorszej sytuacji w Polsce. ciekawe ile jeszcze wytrzymaja wszyscy dilerzy bez nowej poltyki Vatowskiej?

~kubus 2006-09-23

nigdy nie mów nigdy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda utrzymuje pozycję lidera na polskim rynku
Skoda po raz kolejny nie pozostawiła szans konkurentom. Cały rynek samochodów nowych zanotował wzrosty, ale czeska marka wyraźnie zwiększyła dystans w stosunku do konkurentów. Skoda była najchętniej wybieraną marką w Polsce wśród klientów indywidualnych i flotowych.