mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford: Nigdy więcej GT?

Ford: Nigdy więcej GT?

Cios dla fanów uwielbiających amerykańskie, sportowe samochody. Amerykański oddział marki Ford podjął decyzję o przerwaniu produkcji nietuzinkowego modelu GT.

Ford: Nigdy więcej GT?
W sumie od rozpoczęcia produkcji Forda GT - następcy legendarnego modelu GT40 z lat sześćdziesiątych - w czerwcu 2003 roku mury amerykańskiej fabryki Wixom/Michigan opuściło 4039 aut. Ford podejmując decyzję o wstrzymaniu budowy kolejnych egzemplarzy nie zrealizował swoich planów produkcyjnych, które zakładały wytworzenie 4500 sztuk sportowego GT w stylu retro.

Ford GT wyposażany był w ośmiocylindrowy, czterozaworowy silnik o pojemności 5403 ccm i mocy 500 KM. Dzięki sześciostopniowej, manualnej skrzyni biegów auto rozpędza się do maksymalnej prędkości 320 km/h.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford GT Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Ford GT

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~zdzisio 2014-06-23

Oby wszystkie te resoraki ze znaczkiem polmozbytu Forda zniknęły z ulic.

~GT-man 2008-03-03

moim zdanie jeżeli do tego dojdzie należy ogłosić żałobę :(

~SMART 2006-09-28

GM sam ma wielkie problemy finansowe, więc raczej nie liczyłbym na przejęcie Forda... raczej Ford zacznie sprzedawać marki które są jego udziałem choćby Jaguara... a tak wogóle to niedługo wszyscy będziemy jeździć chińskimi samochodami bo żółtki kupią wszystko co jest do kupienia...

~wir 2006-09-28

Ford przy takiej gospodarce to za chwile upadnie również w Polsce. Mówi się że dilerzy forda są w najgorszej sytuacji w Polsce. ciekawe ile jeszcze wytrzymaja wszyscy dilerzy bez nowej poltyki Vatowskiej?

~kubus 2006-09-23

nigdy nie mów nigdy...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.