mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Raptor 2017 – nowe wieści

Ford Raptor 2017 – nowe wieści

Największy i najmocniejszy pickup produkowany przez Forda przechodzi face-lifting. Producent ujawnia kolejne informacje i zdjęcia.

Ford Raptor 2017 – nowe wieści
Pierwsza generacja Forda Raptora zadebiutowała w 2015 roku podczas targów motoryzacyjnych w Detroit. Minął rok i przyszedł czas na pierwsze modyfikacje. Właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia oraz informacje na temat osiągów.

Jak podaje jedno z zagranicznych źródeł, nowy Ford Raptor będzie miał pod maską silnik V6 EcoBoost o pojemności 3,5 litra. Turbodoładowana jednostka dostarcza na asfalt 450 KM i 691 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowa jednostka ma współpracować z 10-biegową skrzynią automatyczną. W porównaniu z dotychczasową wersją moc wzrosła o 39 KM, a moment obrotowy o 103 Nm. Wzmocniona jednostka pozwala ciągnąć przyczepę o maksymalnej ładowności 3628 kg.

Fani wielkich jednostek widlastych będą musieli zaakceptować tą zmianę. Z oferty znika bowiem silnik V8 o pojemności 6,2 litra.

Największą zmianą jest zastosowanie aluminiowe nadwozie, które wcześniej zadebiutowało w modelach z serii F-150. Całość zbudowano na stalowej ramie o dużej wytrzymałości. W standardzie jest montowane terenowe zawieszenie wraz z oponami. Nowa wersja jest o prawie 230 kg lżejsza, co powinno wpłynąć pozytywnie na zużycie paliwa.

Nowy Ford Raptor pojawi się w amerykańskich salonach dopiero pod koniec tego roku. Wersja SuperCarb będzie kosztować 48 325 dolarów, natomiast SuperCrew 51 310 dolarów.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Mondeo Vignale - w stronę luksusu

auto motor i sport 2016-07-23

Vignale to u Forda najbardziej luksusowa odmiana modelu. Jako pierwsze w tej wersji zadebiutowało Mondeo.

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~znika v8 6.2 ale pozostaje v8 5.0 i v6 3.6 2016-11-06

obie bez turbo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.