mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford Transit: Nowa dostawa

Ford Transit: Nowa dostawa

Ford zmienił politykę dotyczącą swojego auta dostawczego. Transit nie będzie modelem, który w jednej wersji musi rywalizować z 1-tonowymi samochodami i jednocześnie z 2-tonowymi dostawczakiami. Koniec z jednym modelem w dwóch segmentach.

Ford Transit: Nowa dostawa
Transit Custom
Do walki w segmencie samochodów 1-tonowych Ford wystawia nowy model - Transita Custom. W przyszłym roku na rynku pojawi się Transit, który będzie samochodem rywalizującym w klasie aut 2-tonowych z takim dostawczakami jak choćby Mercedes Sprinter.

Transita Custom można zamawiać w wersji z krótkim i długim rozstawem osi. W ofercie znajdują się 4 poziomy wyposażenia - Custom, Custom Limited, Custom Trend oraz Custom Sport. Nowością w tym aucie jest napęd przekazywany na przednią oś. Do tej pory wszyscy znali tylnonapędowe rozwiązanie w Transicie. Ford zapowiedział jednak, że jest przewidziana wersja 4x4.

Transit Custom może być wyposażony jedynie w silnik 2.2l Global Duratorq Diesel, ale dostępny w trzech wariantach mocy: 100 KM(310 Nm), 125 KM(350 Nm) oraz 155 KM(385 Nm). Silnik zestawiony jest z 6-biegową przekładnią manualną. Na pokładzie można znaleźć takie systemy jak: TCS(kontrola trakcji), TSC(stabilizacji przyczepy), ROM(zapobiegający przewróceniu pojazdu) czy też HSA(ułatwiający ruszanie ze wzniesień). Wnętrze auta jest podobne do stylistyki, którą odnajdziemy w kokpitach osobowych Fordów.

Transit Turneo
Równocześnie z Transitem Custom na rynek wchodzi model Turneo. Ford podkreśla, że ten samochód to uzupełnienie gamy osobowych vanów. Docelowymi klientami mają być rodziny oraz osoby prowadzące firmy 1-osobowe, którym samochód ma służyć nie tylko w pracy, ale i poza nią. Najbogatsza wersja tego modelu została przygotowana z myślą o przewozach osób klasy biznes.

Turneo podobnie jak i Custom jest dostępny w dwóch wersjach nadwoziowych: krótkiej i z wydłużonym o 37 cm rozstawem osi. Dużym plusem tego samochodu jest 30 kombinacji zagospodarowania przestrzeni dla pasażerów. W każdym rzędzie siedzeń mamy układ 1+2 . Fotele możemy łatwo demontować oraz zmieniać ich ustawienie.

Ford w swojej ofercie będzie posiadać trzy dodatkowe auta przystosowane do przewozu osób. Najmniejszym będzie 5-osobowy Courier, który pojawi się w połowie przyszłego roku. Auto będzie również dostępne z silnikiem 1.0 EcoBoost o mocy 125 KM. Większy Turneo Connect oraz Grand Turneo Connect będzie pozycjonowany pomiędzy C-Maxem i Grand C-Maxem. Ten model gwarantuje przestrzeń dla 5-7 osób. Auto na rynku zadebiutuje pod koniec tego roku.


Ford Tranist Custom dostępny jest od 76.130 zł netto(93.640 brutto), zaś podstawowa wersja Turneo kosztuje od 143.972 zł brutto.

Ford bardzo poważnie podchodzi do segmentu samochodów osobowo-dostawczych, gdyż podkreśla, że ten segment będzie w najbliższych latach rozwijał się najbardziej. Stąd tak taka szeroka gama nowego Transita. Dodatkowo producent spod znaku niebieskiego owalu może pochwalić się tegoroczną nagrodą Samochodu Dostawczego Roku 2013.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Transit
Ford Transit
Cena podstawowa już od: 81 684 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. mixt-4dr. rama-2dr.
Ford Transit Custom
Ford Transit Custom
Cena podstawowa już od: 97 944 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-4dr. kombi van-4dr. mixt-4dr.
Ford Tourneo Courier
Ford Tourneo Courier
Cena podstawowa już od: 48 950 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-4dr.
Ford Tourneo Connect
Ford Tourneo Connect
Cena podstawowa już od: 76 198 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr.
Ford Tourneo Custom
Ford Tourneo Custom
Cena podstawowa już od: 163 713 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando