mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford bez... Forda

Ford bez... Forda

Bill Ford opuścił wczoraj najwyższe stanowisko w firmie, która została stworzona przez jego przodka. Pra-pra wnuk Henry`ego Forda zostanie zastąpiony przez człowieka, który nazywa się Alan Mulally. Do tej pory był on głową dywizji samolotów cywilnych w Boeingu.

Ford bez... Forda

Dotychczasowy szef nie żegna się jednak na stałe z firmą, gdyż pozostanie na stanowisku prezesa. Mulally przejmie natomiast jego kompetencje na szczeblu prezydenta oraz dyrektora zarządzającego firmy. Ten 61-letni mężczyzna dołączył do trzeciego na świecie producenta samochodów, w najbardziej dramatycznej chwili, biorąc pod uwagę historię koncernu. Problemy zaczynają się już od propozycji sprzedaży marki Aston Martin w zeszłym tygodniu, a kończą na spadku udziału w północnoamerykańskim rynku z poziomu 25 procent w 1995 roku, aż do 16 procent w tym roku.

Alan Mulally, człowiek, który pracował dla Boeinga przez 37 lat, zamierza stworzyć z koncernu Ford w przeciągu kilku następnych lat, najlepiej prosperującego producenta samochodów na świecie. Podczas inaugurującego wywiadu poinformował on, że podstawy przemysłu lotniczego oraz światku motoryzacyjnego są praktycznie takie same. Po raz pierwszy w 103-letniej historii firmy, kierować nią będzie człowiek z 'zewnątrz'.

Koncern Ford posiada już opracowany plan rozwojowy, który zostanie zaprezentowany w przeciągu następnych dwóch tygodni. Bill Ford zamierza kierować swoje wysiłki na strategicznych zmianach polityki Ford Motor Company.

Czytaj także:

Aston Martin na sprzedaż? (2006-09-01)

JCB chce kupić Jaguara (2006-08-24)

Ford czeka w kolejce na alians z Renault (2006-08-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~ricardo 2006-09-08

No proszę Boeing ma dywizję samolotów, ciekawe czy ma tez dywizję piechoty! (panowie "tłumacze" korzystajcie ze słowników!)

~seeker 2006-09-07

A już myślałem że Ford Motor Company sprzedaje Forda :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando