mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford coraz lepszy

Ford coraz lepszy

Jak wynika z badania opublikowanego przez firmę J.D. Power and Associates, firma Ford Motor Company posiada najwięcej pojazdów wysokiej jakości w branży. Aż pięć samochodów było najlepszych w swoich segmentach.

Ford coraz lepszy

"Projektujemy i produkujemy światowej klasy samochody i cieszymy się, że potwierdzają to klienci, którzy codziennie nimi jeżdżą" potwierdził Mark Fields, prezes Ford Motor Company w USA. Dodał też: "Chociaż cieszymy się, że nasze nastawienie na jakość zdobyło sobie takie uznanie J.D. Power and Associates, nie mamy zamiaru spocząć na laurach. Będziemy dostarczać produkty o coraz lepszej jakości, jakich poszukują klienci."

W badaniu jakości początkowej z 2007 roku Ford Mustang, Mercury Milan, Lincoln MKZ, Lincoln Mark LT i Mazda MX-5 Miata zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach. Ogólnie marki Ford, Lincoln i Mercury zostały umiejscowione wśród 10 najlepszych: Lincoln na 3 pozycji, Mercury na 8 miejscu, a Ford na 10. Jaguar zajął 6 miejsce. Firma Ford Motor Company zdobyła łącznie 14 wyróżnień, więcej niż jakikolwiek inny producent samochodów.

Ogólnie firma zajęła w badaniu 4 pozycję, co jest dużym postępem w porównaniu z 7 miejscem w zeszłym roku, częściowo dzięki wynikom nowych modeli Forda. Wysokie oceny otrzymały Lincoln MKX i Ford Edge, nowy Lincoln Navigator. Ford Fusion, Mercury Milan i Lincoln MKZ zyskują coraz większą renomę w dziedzinie jakości. Model Edge umiejscowił się na 4 pozycji w swoim segmencie, tuż za modelem Mercury Mountaineer.

Dodatkowo zakład montażowy w Wixom otrzymał nagrodę platynową jako najlepszy na świecie w dziedzinie jakości. Po raz pierwszy od 1999 północnoamerykański zakład montażowy otrzymał główną nagrodę firmy J.D. Power w kategorii produkcji samochodów o najmniejszej liczbie defektów.

Raport dotyczący jakości początkowej J.D. Power and Associates z 2007 r. mierzy, ile problemów na każde 100 pojazdów zgłaszają klienci w pierwszych trzech miesiącach użytkowania nowego samochodu.

Czytaj także:

Nieszczelności w Focusie CC (2007-06-19)

Mondeo ST powraca! (2007-06-18)

Ford prezentuje model X-MAX (2007-05-30)

Komentuj:

~zeniu 2007-06-20

to ja odpowiem ci tak samo nie kazda morda pasuje do forda ;]

~moje zdanie 2007-06-20

ford g**** wort to jest oczywscie tylko moje zdanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.