mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford coraz lepszy

Ford coraz lepszy

Jak wynika z badania opublikowanego przez firmę J.D. Power and Associates, firma Ford Motor Company posiada najwięcej pojazdów wysokiej jakości w branży. Aż pięć samochodów było najlepszych w swoich segmentach.

Ford coraz lepszy

"Projektujemy i produkujemy światowej klasy samochody i cieszymy się, że potwierdzają to klienci, którzy codziennie nimi jeżdżą" potwierdził Mark Fields, prezes Ford Motor Company w USA. Dodał też: "Chociaż cieszymy się, że nasze nastawienie na jakość zdobyło sobie takie uznanie J.D. Power and Associates, nie mamy zamiaru spocząć na laurach. Będziemy dostarczać produkty o coraz lepszej jakości, jakich poszukują klienci."

W badaniu jakości początkowej z 2007 roku Ford Mustang, Mercury Milan, Lincoln MKZ, Lincoln Mark LT i Mazda MX-5 Miata zdobyły najwyższe wyróżnienia w swoich segmentach. Ogólnie marki Ford, Lincoln i Mercury zostały umiejscowione wśród 10 najlepszych: Lincoln na 3 pozycji, Mercury na 8 miejscu, a Ford na 10. Jaguar zajął 6 miejsce. Firma Ford Motor Company zdobyła łącznie 14 wyróżnień, więcej niż jakikolwiek inny producent samochodów.

Ogólnie firma zajęła w badaniu 4 pozycję, co jest dużym postępem w porównaniu z 7 miejscem w zeszłym roku, częściowo dzięki wynikom nowych modeli Forda. Wysokie oceny otrzymały Lincoln MKX i Ford Edge, nowy Lincoln Navigator. Ford Fusion, Mercury Milan i Lincoln MKZ zyskują coraz większą renomę w dziedzinie jakości. Model Edge umiejscowił się na 4 pozycji w swoim segmencie, tuż za modelem Mercury Mountaineer.

Dodatkowo zakład montażowy w Wixom otrzymał nagrodę platynową jako najlepszy na świecie w dziedzinie jakości. Po raz pierwszy od 1999 północnoamerykański zakład montażowy otrzymał główną nagrodę firmy J.D. Power w kategorii produkcji samochodów o najmniejszej liczbie defektów.

Raport dotyczący jakości początkowej J.D. Power and Associates z 2007 r. mierzy, ile problemów na każde 100 pojazdów zgłaszają klienci w pierwszych trzech miesiącach użytkowania nowego samochodu.

Czytaj także:

Nieszczelności w Focusie CC (2007-06-19)

Mondeo ST powraca! (2007-06-18)

Ford prezentuje model X-MAX (2007-05-30)

Komentuj:

~zeniu 2007-06-20

to ja odpowiem ci tak samo nie kazda morda pasuje do forda ;]

~moje zdanie 2007-06-20

ford g**** wort to jest oczywscie tylko moje zdanie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.