mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford dozbraja policję

Ford dozbraja policję

Ostatnio zakończył się kolejny etap w historii motoryzacji. Ford zakończył produkcję modelu Crown Victoria. Sedan Forda stał się jedną z ikon motoryzacji i chyba najbardziej rozpoznawalnym radiowozem policyjnym na świecie. Jednak teraz nadchodzi Ford Police Interceptor 2013. Umarł król, niech żyje król.

Ford dozbraja policję
W tym tygodniu Ford Police Sedan Interceptor oraz Utility przeszły rygorystyczne testy w policji stanowej w Michigan. Podczas dwóch dni testów sprawdzano samochody m.in pod względem przyspieszenia od 0 do 100 km/h, hamowania i prowadzenia. Ford Police Advisory Board, w którym pracują specjaliści z organów ścigania Stanów Zjednoczonych i Kanady dostarczył wielu informacji na temat bezpieczeństwa, wydajności, trwałości, funkcjonalności, ale i komfortu jazdy. Ford zapewnia, że nowy radiowóz został zaprojektowany specjalnie by spełniać wszystkie wymagania stróżów prawa. Samochód posiada napęd na cztery koła, ale opcjonalnie może być napędzany tylko przez jedną oś.

Samochód jest wyposażony w silnik V6. Ford mówi, ze mniejsza pojemność zapewnia zwiększoną wydajność i niezawodność w porównaniu do silnika V8 z modelu Crown Victoria. Jednostka 3,5-litrowa dostarcza 280 KM. Silnik ten dostępny jest również w mocniejszym wariancie 365 KM. "Testy, które odbyły się w tym tygodniu w policji stanowej w Michigan pokazały, ze jednostki V6 są bardziej wydajne od poprzednich V8," powiedział Bill Gubing główny inżynier w dziale Ford Police Program. Oprócz policji z Michigan nowe radiowozy będzie testowało biuro szeryfa w Los Angeles w listopadzie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford policja Ford Interceptor radiowoz

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport