mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford dozbraja policję

Ford dozbraja policję

Ostatnio zakończył się kolejny etap w historii motoryzacji. Ford zakończył produkcję modelu Crown Victoria. Sedan Forda stał się jedną z ikon motoryzacji i chyba najbardziej rozpoznawalnym radiowozem policyjnym na świecie. Jednak teraz nadchodzi Ford Police Interceptor 2013. Umarł król, niech żyje król.

Ford dozbraja policję
W tym tygodniu Ford Police Sedan Interceptor oraz Utility przeszły rygorystyczne testy w policji stanowej w Michigan. Podczas dwóch dni testów sprawdzano samochody m.in pod względem przyspieszenia od 0 do 100 km/h, hamowania i prowadzenia. Ford Police Advisory Board, w którym pracują specjaliści z organów ścigania Stanów Zjednoczonych i Kanady dostarczył wielu informacji na temat bezpieczeństwa, wydajności, trwałości, funkcjonalności, ale i komfortu jazdy. Ford zapewnia, że nowy radiowóz został zaprojektowany specjalnie by spełniać wszystkie wymagania stróżów prawa. Samochód posiada napęd na cztery koła, ale opcjonalnie może być napędzany tylko przez jedną oś.

Samochód jest wyposażony w silnik V6. Ford mówi, ze mniejsza pojemność zapewnia zwiększoną wydajność i niezawodność w porównaniu do silnika V8 z modelu Crown Victoria. Jednostka 3,5-litrowa dostarcza 280 KM. Silnik ten dostępny jest również w mocniejszym wariancie 365 KM. "Testy, które odbyły się w tym tygodniu w policji stanowej w Michigan pokazały, ze jednostki V6 są bardziej wydajne od poprzednich V8," powiedział Bill Gubing główny inżynier w dziale Ford Police Program. Oprócz policji z Michigan nowe radiowozy będzie testowało biuro szeryfa w Los Angeles w listopadzie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford policja Ford Interceptor radiowoz

Podobne wiadomości:

Ford Focus ST – ostatnie testy przed...

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA w Hanowerze

Nowy Ford Transit i inne premiery targów IAA...

Premiery 2018-09-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.