mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford - duże zmiany w USA

Ford - duże zmiany w USA

Koniec z Aviatorem i Excursion, niech żyje mini-Focus i średni Fusion. Dwa najdroższe modele klasy SUV przestaną być produkowane po 2005 roku - ostatni Excursion zjedzie z taśmy już we wrześniu.

Ford - duże zmiany w USA

Jednocześnie FORD zapowiada wprowadzenie na rynek nowego subkompakta, mniejszego od Focusa. Nie wiadomo jeszcze na jakiej platformie auto miało by bazować, można jedynie domyślać się, że producent wykorzysta podzespoły któregoś z europejskich aut marki lub Mazdy. Przekonamy się o tym w 2007 lub 2008 bo dopiero wtedy rozpocznie się sprzedaż.

Wcześniej jednak, bo już na jesień 2005 zostanie wprowadzona do sprzedaży nowa, przednio napędowa limuzyna Fusion. Europejskich klientów i fanów aut spod znaku błękitnego owala, zwieść może nazwa auta. Odwrotnie niż dostępny na naszym rynku niszowy, terenowo – miejski kompakt, amerykańskie auto to klasyczny sedan. Patrząc na niego można zadać sobie jednak pytanie czy nie będzie zabierał klientów większemu Fordowi 500, wprowadzonemu dopiero co z dużą pompą marketingową.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.