mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford i GM płaczą, DaimlerChrysler zwyżkuje

Ford i GM płaczą, DaimlerChrysler zwyżkuje

Wobec słabych wyników finansowych Forda i GM za ostatni kwartał, DaimlerChrysler ogłosił w tym tygodniu rezultaty własnej działalności. Efekty działalności okazały się lepsze niż oczekiwano.

Ford i GM płaczą, DaimlerChrysler zwyżkuje

Do odbudowania marki Mercedes-Benz jeszcze długa droga, ale cały koncern zanotował w ostatnim okresie zysk. Również w dalszej perspektywie władze firmy mają powody do zadowolenia. Zwyżkujące akcje Mercedes Car Group są dobrym prognostykiem na 2006 rok. Nowe i niedawno wprowadzone modele mają wpływ na restrukturyzacje przedsiębiorstwa i redukcję kosztów.

Czytaj więcej o Mercedes-Benz

Pozostałe części DC również radzą sobie nieźle. Chrysler odnotował zysk, który nie wynikał z negatywnego cięcia kosztów (nie było cięcia płac). Auta użytkowe i usługi finansowe, mimo wysokich  stóp procentowych w USA, także dają pozytywny obraz.

Czytaj więcej o Chrysler

Smart należący do Mercedes Car Group cały czas jest obszarem problematycznym, ale firmie udało się w ostatnich trzech miesiącach znacznie obniżyć koszty.

Czytaj więcej o Smarcie

Generalnie władze koncernu mogą cieszyć się z zaistniałej sytuacji rynkowej. Dobre czasy przyszły jednak nieco za późno dla Jurgena Schremppa (były naczelny DCX). Obecna sytuacja jest bowiem rezultatem jego działań. Managerowi można więc wybaczyć nieco skwaszony uśmiech, wobec najnowszych informacji o dobrej kondycji i rosnącej wartości akcji jego byłego pracodawcy.

Czytaj także:

Ford nie ma się czym chwalić

GM notuje wzrost w Chinach

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.