mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford i PKN Orlen promują biopaliwa

Ford i PKN Orlen promują biopaliwa

PKN Orlen i Ford Polska podpisały List Intencyjny dotyczący współpracy w zakresie promocji i wprowadzania nowego biopaliwa na bazie bioetanolu na polski rynek.

Ford i PKN Orlen promują biopaliwa
W ramach kooperacji zostaną podjęte działania mające na celu promocję na rynku polskim biopaliwa na bazie bioetanolu (E85). Planowane jest m.in. przeprowadzenie projektu badawczo - eksploatacyjnego przy wykorzystaniu tego rodzaju paliwa, które docelowo może znaleźć zastosowanie w pojazdach napędzanych silnikami z zapłonem iskrowym, posiadających system Flexifuel (FFV), które znajdują się w ofercie Forda na polskim rynku. List sygnowali: Wojciech Kotlarek - Członek Zarządu ds. Sprzedaży PKN ORLEN, Robert Gmyrek - Dyrektor Biura Alternatywnych Źródeł Energii PKN ORLEN, Adam Kołodziejczyk –Prezes Zarządu Ford Polska.

"Jestem przekonany, że razem zdziałamy więcej na rzecz wzmocnienia rozwoju biopaliw na bazie bioetanolu na rynku polskim. Wprowadzanie nowego gatunku paliwa z pewnością przyniesie wymierne korzyści środowiskowe, stworzy szansę rozwoju rodzimego sektora rolniczego oraz przyczyni się do realizacji, rosnącego w perspektywie czasu, Narodowego Celu Wskaźnikowego – powiedział Wojciech Kotlarek z PKN Orlen.

"Mając na uwadze specyficzne – polskie i europejskie – uwarunkowania, jesteśmy przekonani, że wprowadzenie biopaliw na rynek polski pozytywnie wpłynie na rozwój polskiego rolnictwa. Zaś planowane wprowadzenie certyfikatów potwierdzających zrównoważoną produkcję biopaliw pozwoli ograniczyć ewentualne niekorzystne zjawiska z tym związane" – dodał Adam Kołodziejczyk, Prezes Ford Polska.
Tematy w artykule: biopaliwa

Podobne wiadomości:

Marny udział biopaliw na polskim rynku

Marny udział biopaliw na polskim rynku

Aktualności 2014-04-01

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Aktualności 2014-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.