mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford i PSA razem w Anglii

Ford i PSA razem w Anglii

169 milionów funtów - taką sumę zainwestują obie firmy w rozwinięcie możliwości produkcyjnych wspólnego przedsięwzięcia - fabryki silników diesla w Wielkiej Brytanii.

Ford i PSA razem w Anglii

Włącznie z dotychczasowymi wydatkami na zakład, da to ponad 550 milionów funtów nakładów. Już teraz w fabryce produkowana jest jednostka diesla - imponujące V6 o pojemności 2.7-litra - która napędzać bedzie m.in. Jaguara S-Type.

Ulokowana w angielskim Dagenham montownia, produkuje jednostki 1.8, 2.0, 2.2 i 2.4-litra, stosowane w Focusach, Mondeo, Transitach i niedostępnych w Polsce Transitach Connect. Silnik V6 posłuży również do napędu auta luksusowych marek Forda - Jaguara i Land Rovera - oraz większych modeli PSA. Obecna, roczna produkcja to około 600tys. sztuk. Jednak przewidywany wzrost zapotrzebowania rynkowego na ekonomiczne jednostki napędowe wymusza nowe inwestycje. W całej Europie, jedna trzecia sprzedaży to auta na ropę, co w 2006 roku ma wzrosnąć do 50%, dając łącznie 8 milionów!

Naturalną odpowiedzią na ten trend jest zwiększanie podaży przez producentów. Po zakończeniu inwestycji w 2007, w Dagenham będą produkowane silniki 1.4 i 1.6 litra. 400tys. tych jednostek znajdzie zastosowanie pod maskami aut spod znaku
niebieskiego owalu, Volvo, Mazdy, jak i Peugeota oraz Citroena. Roczne zdolności produkcyjne fabryki przekroczą wtedy milion silników diesla, a całkowite zatrudnienie wzrośnie do 1.800 osób.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford PSA

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.