mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford i PSA razem w Anglii

Ford i PSA razem w Anglii

169 milionów funtów - taką sumę zainwestują obie firmy w rozwinięcie możliwości produkcyjnych wspólnego przedsięwzięcia - fabryki silników diesla w Wielkiej Brytanii.

Ford i PSA razem w Anglii

Włącznie z dotychczasowymi wydatkami na zakład, da to ponad 550 milionów funtów nakładów. Już teraz w fabryce produkowana jest jednostka diesla - imponujące V6 o pojemności 2.7-litra - która napędzać bedzie m.in. Jaguara S-Type.

Ulokowana w angielskim Dagenham montownia, produkuje jednostki 1.8, 2.0, 2.2 i 2.4-litra, stosowane w Focusach, Mondeo, Transitach i niedostępnych w Polsce Transitach Connect. Silnik V6 posłuży również do napędu auta luksusowych marek Forda - Jaguara i Land Rovera - oraz większych modeli PSA. Obecna, roczna produkcja to około 600tys. sztuk. Jednak przewidywany wzrost zapotrzebowania rynkowego na ekonomiczne jednostki napędowe wymusza nowe inwestycje. W całej Europie, jedna trzecia sprzedaży to auta na ropę, co w 2006 roku ma wzrosnąć do 50%, dając łącznie 8 milionów!

Naturalną odpowiedzią na ten trend jest zwiększanie podaży przez producentów. Po zakończeniu inwestycji w 2007, w Dagenham będą produkowane silniki 1.4 i 1.6 litra. 400tys. tych jednostek znajdzie zastosowanie pod maskami aut spod znaku
niebieskiego owalu, Volvo, Mazdy, jak i Peugeota oraz Citroena. Roczne zdolności produkcyjne fabryki przekroczą wtedy milion silników diesla, a całkowite zatrudnienie wzrośnie do 1.800 osób.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford PSA

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport