mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford inwestuje w Rosji

Ford inwestuje w Rosji

Na przekór kryzysowi i trendom wycofywania się z rosyjskiego rynku, Ford wierzy w potencjał tego kraju. Nie tylko z niego nie ucieka, ale nadal inwestuje w tamtejsze oddziały.

Ford inwestuje w Rosji
Choć amerykański konkurent Forda, General Motors, wycofuje się z Rosji, firma spod znaku niebieskiego owalu idzie pod prąd. Jest to tym bardziej zaskakujące, że w marcu bieżącego roku Rosjanie kupili aż o 71% mniej Fordów niż przed rokiem. Amerykanie się jednak nie zrażają i nadal inwestują w swój rosyjski oddział.

W największym kraju świata Ford współpracuje z lokalną firmą Sollers. Wspólna fabryka może produkować aż 160 000 aut rocznie, jednak obecnie zapotrzebowanie jest bardzo niskie - w trzecim miesiącu tego roku Fordowi udało się sprzedać zaledwie 5060 samochodów. Jednak jeszcze w tym roku fabryka w Petersburgu uruchomi produkcję nowego Mondeo, jednego z czterech modeli Forda, które do grudnia zostaną wprowadzone na rosyjski rynek.

Mondeo zostało specjalnie przygotowane, aby sprostać oczekiwaniom klientów w tym kraju: zawieszenie i hamulce są mocniejsze, prześwit zwiększony o 1,2cm, a pakiet zimowy (podgrzewane wszystkie siedzenia, kierownica i przednia szyba) jest oferowany w standardzie. Dzięki temu i innym modelom Ford jest pewny, że inwestycje w Rosji się opłacą. W przyszłości zamierza wykupić udziały rosyjskiego partnera warte ok. 135 milionów dolarów i samodzielnie kontynuować walkę o tamtejszych klientów. Na przekór wszystkim przeciwnościom Amerykanie widzą w tym rynku bardzo duży potencjał.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Mondeo
Ford Mondeo
Cena podstawowa już od: 95 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Mondeo Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Rosja Ford Mondeo

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Ford...

auto motor i sport 2015-03-05

Choć z nieznanych nam powodów Ford EcoSport nie jest oferowany przez polskich dealerów, to postanowiliśmy mu się przyjrzeć przy okazji debiutu jego nowej wersji na Targach Motoryzacyjnych w Genewie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
Dobre wieści dla fanów szybkiej jazdy - szefowie marki z Monachium otwarcie mówią o rozbudowie gamy modelowej spod znaku M.