mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford liderem w segmencie trucków

Ford liderem w segmencie trucków

Ford zamierza pozostać liderem na rynku amerykańskim, a tym samym i światowym, w segmencie dużych pickupów. Sprzedaż modeli serii F ma trzeci rok z rzędu przekroczyć 900 tys. sztuk.

Ford liderem w segmencie trucków

Zapowiedź utrzymania pozycji lidera padła z ust prezesa amerykańskiego oddziału Forda - Marka Fieldsa - podczas konferencji na stoisku Forda przy okazji odbywających się targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Podobne cele sprzedażowe, tj. ponad 900 tys. egzemplarzy, stawiają sobie w tym roku najwięksi konkurenci, czyli General Motors oraz Toyota. W osiągnięciu tego celu mają pomóc odnowione wersje ich największych pickupów.

Pierwszy kwartał roku potwierdza aspiracje Forda do zajęcia pierwszego miejsca. Sprzedaż wszystkich modeli serii F wzrosła o 5%, a udział w tym segmencie rynku zwiększył się o 3 punkty procentowe. Głównie kosztem Chevroleta, którego udział w tym segmencie rynku spadł o 3,1 punkta procentowego.

Do końca tego roku sprzedaż trucków Forda w okresie trzyletnim wyniesie ok. 2,7 mln aut. CO oznaczać będzie, iż średnio każdego roboczego dnia sprzedaż wyniesie ok. 3 tys. egzemplarzy. Obecnie w ofercie znajduje się ok. 80 różnych wersji nadwoziowych i wyposażeniowych serii F Forda.

Na jesień przewidziany jest także debiut rynkowy wersji FX2 Sport Forda F-150. Wersja ta, w odpowiedzi na oczekiwania wielu klientów amerykańskich, będzie wersją modelu F-150 FX4 z napędem na jedną oś. Jeszcze do końca tego roku przewidywana sprzedaż tego auta ma wynieść 45 tys. sztuk

Czytaj także:

Ford zamyka fabryki (2006-04-13)

Debiut strażnika (2006-03-13)

Sport Trac Adrenalin (2005-03-21)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford F 150 Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford F-150 Ford F 150

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.