Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford liderem w segmencie trucków

Ford liderem w segmencie trucków

Ford zamierza pozostać liderem na rynku amerykańskim, a tym samym i światowym, w segmencie dużych pickupów. Sprzedaż modeli serii F ma trzeci rok z rzędu przekroczyć 900 tys. sztuk.

Ford liderem w segmencie trucków

Zapowiedź utrzymania pozycji lidera padła z ust prezesa amerykańskiego oddziału Forda - Marka Fieldsa - podczas konferencji na stoisku Forda przy okazji odbywających się targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. Podobne cele sprzedażowe, tj. ponad 900 tys. egzemplarzy, stawiają sobie w tym roku najwięksi konkurenci, czyli General Motors oraz Toyota. W osiągnięciu tego celu mają pomóc odnowione wersje ich największych pickupów.

Pierwszy kwartał roku potwierdza aspiracje Forda do zajęcia pierwszego miejsca. Sprzedaż wszystkich modeli serii F wzrosła o 5%, a udział w tym segmencie rynku zwiększył się o 3 punkty procentowe. Głównie kosztem Chevroleta, którego udział w tym segmencie rynku spadł o 3,1 punkta procentowego.

Do końca tego roku sprzedaż trucków Forda w okresie trzyletnim wyniesie ok. 2,7 mln aut. CO oznaczać będzie, iż średnio każdego roboczego dnia sprzedaż wyniesie ok. 3 tys. egzemplarzy. Obecnie w ofercie znajduje się ok. 80 różnych wersji nadwoziowych i wyposażeniowych serii F Forda.

Na jesień przewidziany jest także debiut rynkowy wersji FX2 Sport Forda F-150. Wersja ta, w odpowiedzi na oczekiwania wielu klientów amerykańskich, będzie wersją modelu F-150 FX4 z napędem na jedną oś. Jeszcze do końca tego roku przewidywana sprzedaż tego auta ma wynieść 45 tys. sztuk

Czytaj także:

Ford zamyka fabryki (2006-04-13)

Debiut strażnika (2006-03-13)

Sport Trac Adrenalin (2005-03-21)
 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford F 150 Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford F-150 Ford F 150

Podobne wiadomości:

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji 5-drzwiowej

Ford Fiesta ST - od teraz także w wersji...

Aktualności 2016-09-27

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Alfa Romeo Stelvio - przypadkowy wyciek?
Wczoraj koncern Fiata udostępnił nagranie wideo, na którym chwali się zakładem i produkcją Alfy Romeo Giulii. Ktoś jednak nie do końca chyba był świadomy, co w pewnym momencie pojawia się na filmie. A może to specjalny zabieg i kontrolowany wyciek przed premierą Alfy Romeo Stelvio?