mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford, lifestyle i 4x4

Ford, lifestyle i 4x4

Niedaleko koła podbiegunowego odbywają się właśnie ekstremalne testy samochodu bazowanego na płycie podłogowej Forda Focusa. Nowe auto trafi najprawdopodobniej już pod koniec tego roku na półkę samochodów sportowo-rekreacyjnych ściśle związanych z trybem życia.

Ford, lifestyle i 4x4

Protoplastą do rozwoju samochodu było studium koncepcyjne o nazwie Iosis +X, które miało swój debiut na hali paryskich targów w zeszłym roku. Wtedy też dyrektor Ford Europe John Fleming zapowiedział, że w przeciągu następnych osiemnastu miesięcy może się pojawić wersja produkcyjna samochodu oparta właśnie na tym pomyśle.

Nowy SUV został zaprojektowany na płycie podłogowej Focus C1. Jego nadwozie będzie nawiązywać stylistycznie do modelu Mazda CX-7. Nic nie wiadomo jeszcze na temat nazwy samochodu. Testowany egzemplarz był zbyt mocno zamaskowany, żeby zobaczyć jak wyglądać będzie wersja przedprodukcyjna. Wiadomo tylko, że samym designem nadwozia zajmowali się europejscy projektanci.

Debiut samochodu jest planowany podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Najprawdopodobniej już jesienią wejdzie on do sprzedaży. Auto spotka w swoim i pobliskich segmentach dużo silnych konkurentów, takich jak: BMW X3, Opel Antara oraz Audi Q5. Do grona konkurentów dołączy także VW Tiguan, Mercedes GLK i aktualna generacja Toyoty RAV4. Nowe auto będzie zasilane szeroką rangą silników benzynowych i wysokoprężnych znanych już z modeli takich jak choćby Focus lub S-MAX.

Czytaj także:

Odmieniony Ford C-Max (2007-02-16)

Nowe Mondeo (2007-02-12)

Nowy Ford Fiesta (2007-01-25)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.