mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford ogranicza liczbę dostawców

Ford ogranicza liczbę dostawców

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami Ford przyspieszył konsolidację dostawców w ramach programu Aligned Business Framework (ABF), który rozpoczął cztery lata temu. Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Do końca tego roku Ford planuje pozostawienie 850 dostawców.

Ford ogranicza liczbę dostawców
Ford Motor Company wezwał dostawców to wykorzystania okazji jaką daje restrukturyzacja w przemyśle motoryzacyjnym, aby stworzyć bardziej rentowny model finansowy. Według koncernu ma to pomóc zarówno dostawcom jak i producentom aut.

Według Burta Jordana, dyrektora zarządzającego do spraw światowym zakupów działu powertrain, dramatyczne zmiany w wolumenach samochodów oraz w segmentach, dostarczają producentom części wyjątkowej okazji do przeanalizowania swoich portfeli produktów, struktur finansowych i bilansów, a także zdolności produkcyjnych i przekształcenia przedsiębiorstw do przyszłych sukcesów.


Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Z pośród nich 1 683 było uprawnionych do nowych sourcingów. Jednak po przeanalizowaniu ostatnich sześciu miesięcy 2009 r. Ford oczekuje zmniejszenia liczby dostawców do końca tego roku do 850 firm. W dłuższej perspektywie amerykański koncern zakłada, że liczba jego dostawców spadnie do 750 firm.

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Fiat 500, Ford Ka i Toyota iQ – miejski boks

auto motor i sport 0000-00-00

Wielki pojedynek maluchów. Mały może dużo - zgadza się, ale ile konkretnie? W trójkątnym ringu miejskich ulic i nie tylko - Fiat 500, Ford Ka i Toyota iQ.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.