mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford ogranicza liczbę dostawców

Ford ogranicza liczbę dostawców

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami Ford przyspieszył konsolidację dostawców w ramach programu Aligned Business Framework (ABF), który rozpoczął cztery lata temu. Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Do końca tego roku Ford planuje pozostawienie 850 dostawców.

Ford ogranicza liczbę dostawców
Ford Motor Company wezwał dostawców to wykorzystania okazji jaką daje restrukturyzacja w przemyśle motoryzacyjnym, aby stworzyć bardziej rentowny model finansowy. Według koncernu ma to pomóc zarówno dostawcom jak i producentom aut.

Według Burta Jordana, dyrektora zarządzającego do spraw światowym zakupów działu powertrain, dramatyczne zmiany w wolumenach samochodów oraz w segmentach, dostarczają producentom części wyjątkowej okazji do przeanalizowania swoich portfeli produktów, struktur finansowych i bilansów, a także zdolności produkcyjnych i przekształcenia przedsiębiorstw do przyszłych sukcesów.


Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Z pośród nich 1 683 było uprawnionych do nowych sourcingów. Jednak po przeanalizowaniu ostatnich sześciu miesięcy 2009 r. Ford oczekuje zmniejszenia liczby dostawców do końca tego roku do 850 firm. W dłuższej perspektywie amerykański koncern zakłada, że liczba jego dostawców spadnie do 750 firm.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.