mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford ogranicza liczbę dostawców

Ford ogranicza liczbę dostawców

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami Ford przyspieszył konsolidację dostawców w ramach programu Aligned Business Framework (ABF), który rozpoczął cztery lata temu. Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Do końca tego roku Ford planuje pozostawienie 850 dostawców.

Ford ogranicza liczbę dostawców
Ford Motor Company wezwał dostawców to wykorzystania okazji jaką daje restrukturyzacja w przemyśle motoryzacyjnym, aby stworzyć bardziej rentowny model finansowy. Według koncernu ma to pomóc zarówno dostawcom jak i producentom aut.

Według Burta Jordana, dyrektora zarządzającego do spraw światowym zakupów działu powertrain, dramatyczne zmiany w wolumenach samochodów oraz w segmentach, dostarczają producentom części wyjątkowej okazji do przeanalizowania swoich portfeli produktów, struktur finansowych i bilansów, a także zdolności produkcyjnych i przekształcenia przedsiębiorstw do przyszłych sukcesów.


Na koniec 2008 r. Ford miał 2 198 dostawców na świecie. Z pośród nich 1 683 było uprawnionych do nowych sourcingów. Jednak po przeanalizowaniu ostatnich sześciu miesięcy 2009 r. Ford oczekuje zmniejszenia liczby dostawców do końca tego roku do 850 firm. W dłuższej perspektywie amerykański koncern zakłada, że liczba jego dostawców spadnie do 750 firm.

Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Czy autonomiczne samochody podniosą podatki?

Aktualności 2015-07-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.