mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford planuje taniego sedana

Ford planuje taniego sedana

Ford, który ostatnio mocno skupiał się na chińskim rynku, stwierdził, że nowy Focus będzie popularny jedynie w miejskich obszarach na wybrzeżu.

Ford planuje taniego sedana
Rezultatem tego jest przekonanie wewnątrz firmy, że trzeba stworzyć taniego, a zarazem dobrego sedana, który odpowie na zapotrzebowania mieszkańców mniejszych miasteczek, a nawet chińskich wsi. - Nasi ludzie z marketingu mówią nam, że w Chinach jest zapotrzebowanie na taniego rodzinnego sedana - powiedział europejski dyrektor designu Martin Smith. - Uważamy, że Focus będzie bardzo popularny głównie w miastach. Zatem objęliśmy tereny chińskiego wybrzeża - teraz czas na ruszenie wewnątrz kraju.

Chiński rynek ma to do siebie, że tamtejsi klienci przykładają dużo uwagi do wielkości samochodów - "im więcej, tym lepiej", zatem odpada zbudowanie nowego auta na platforie Fiesty, mimo tego, że inny podobny samochód, który został zbudowany na jej płycie podłogowej, czyli konkretnie model Figo, zdobył tytuł 2011 India's Car of the Year.

Inną opcją jest stworzenie taniego sedana na podstawie platformy C1, czyli płyty podłogowej poprzedniego Focusa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Chiny nowy model sedan

Podobne wiadomości:

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Polestar rozpoczął budowę fabryki w Chinach

Aktualności 2017-11-21

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.