mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford planuje taniego sedana

Ford planuje taniego sedana

Ford, który ostatnio mocno skupiał się na chińskim rynku, stwierdził, że nowy Focus będzie popularny jedynie w miejskich obszarach na wybrzeżu.

Ford planuje taniego sedana
Rezultatem tego jest przekonanie wewnątrz firmy, że trzeba stworzyć taniego, a zarazem dobrego sedana, który odpowie na zapotrzebowania mieszkańców mniejszych miasteczek, a nawet chińskich wsi. - Nasi ludzie z marketingu mówią nam, że w Chinach jest zapotrzebowanie na taniego rodzinnego sedana - powiedział europejski dyrektor designu Martin Smith. - Uważamy, że Focus będzie bardzo popularny głównie w miastach. Zatem objęliśmy tereny chińskiego wybrzeża - teraz czas na ruszenie wewnątrz kraju.

Chiński rynek ma to do siebie, że tamtejsi klienci przykładają dużo uwagi do wielkości samochodów - "im więcej, tym lepiej", zatem odpada zbudowanie nowego auta na platforie Fiesty, mimo tego, że inny podobny samochód, który został zbudowany na jej płycie podłogowej, czyli konkretnie model Figo, zdobył tytuł 2011 India's Car of the Year.

Inną opcją jest stworzenie taniego sedana na podstawie platformy C1, czyli płyty podłogowej poprzedniego Focusa.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Chiny nowy model sedan

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Odświeżony Ford EcoSport już w Europie

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.