mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford pod lupą UOKiK

Ford pod lupą UOKiK

W niektórych modelach samochodów Ford Fiesta i Focus mogą wystąpić wady prowadzące do uszkodzenia przewodu paliwowego i wycieku oleju napędowego – poinformował prezesa UOKiK ich producent

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów otrzymał powiadomienie o możliwości wystąpienia wady w modelach Ford wyposażonych w silniki Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra:

- Fiesta (wyprodukowanych między lipcem 2004 a styczniem 2005),
- Focus (wyprodukowanych między lipcem 2004 a lutym 2005),
- Focus C-MAX (wyprodukowanych między lipcem 2004 a styczniem 2005).

Jak poinformowała spółka Ford Polska, spośród wymienionych na rynek polski za pośrednictwem dealerów trafiło 29 samochodów Focus C-MAX.

Wada polega na możliwości przetarcia się przewodu powrotu paliwa z wtryskiwaczy, w efekcie czego może dojść do wycieku oleju napędowego.

Zgodnie z zapewnieniami Ford Motor Company, wszyscy właściciele wadliwych pojazdów zostali poinformowani o konieczności przeprowadzenia badań kontrolnych. Jednocześnie koncern zobowiązał się do dokonania bezpłatnej wymiany wadliwych elementów przez autoryzowane stacje obsługi technicznej.

Na podstawie ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów zarówno producent, jak i dystrybutor zobowiązany jest powiadomić UOKiK w każdym przypadku, gdy uzyskał informację, że wprowadzony na rynek produkt nie jest bezpieczny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando