mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford podzielił los MINI

Ford podzielił los MINI

Nikt nie spodziewał się chyba, że stanie się to tak szybko. Przed weekendem MINI ogłosiło zakończenie programu WRC z końcem tego sezonu. Wczoraj swoje stanowisko przedstawił Ford, który również opuszcza WRC.

Ford podzielił los MINI
Amerykańska marka wraz z końcem tego sezonu opuści zmagania w ramach WRC. Jako powód koncern podaje "problemy ekonomiczne". "Ford ma długą i dumną historię startów w WRC i nie jest to łatwa decyzja. Dla firmy i marki Ford lepiej będzie jednak, gdy zmniejszymy nasze zaangażowanie w WRC i skupimy nasze zasoby na innych obszarach", powiedział Wiceprezes ds. Marketingu i Sprzedaży w europejskim oddziale Forda, Roelant de Waard.

Oficjalnie Ford opuszcza WRC, ale zamierza wspierać zespół M-Sport, któremu będzie dostarczał samochód oraz silniki. Odejście Forda z WRC to ogromny cios dla tej serii. W tegorocznym sezonie po raz 9. tytuł wśród kierowców wywalczył Soebastian Loeb. Mistrz patrząc na  to jakie decyzję podjął Ford i MINI może zrezygnować ze startów i w przyszłym sezonie spróbować sił w innej serii. A z nim odejść może Citroen, który nie będzie miał godnego rywala.

W przyszłym roku do startów w WRC dołączy Volkswagen z modelem Polo R WRC. Jednak Niemcy początkowo mogą odstawać od czołówki, podobnie jak Hyundai, które do startów w WRC zamierza dołączyć za 2-3 lata. WRC stoi na krawędzi i czas pokaże w jakim kierunku zmierza seria. Ważne by FIA zareagowała szybko, namawiając innych producentów do startów w rajdach, tych jednak odstraszają duże nakłady finansowe jakie trzeba wyłożyć na przygotowania i starty w WRC. Fani rajdów mają powody do zmartwień.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Fiesta
Ford Fiesta
Cena podstawowa już od: 46 050 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford Fiesta Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford WRC Ford Fiesta Wrc rajdy

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Volkswagen R WRC Street – najszybsze...

auto motor i sport 0000-00-00

Po wersji prototypowej zaprezentowanej w maju w Wörthersee przyszedł czas na odmianę seryjną.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.