mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford porzuca USA dla Meksyku?

Ford porzuca USA dla Meksyku?

Pomimo zanotowania znacznego spadku w dochodach w Ameryce Północnej, Ford postanowił zwiększyć swoją produkcję w Meksyku. Drugi z największych amerykańskich producentów zapowiedział inwestycje w trzech meksykańskich fabrykach.

Ford porzuca USA dla Meksyku?
Jak na razie Ford nie potwierdził ostatecznej decyzji co do budowy kolejnej fabryki, która jak donosiły media amerykańskie miała również zostać wybudowana w Meksyku. Ford ma tam już trzy zakłady: w Cuautitlan i Hermosillo budowane są auta, zaś w Chihuahua silniki.
Jak informował prezydent Forda odpowiedzialny za rynek środkowo- i północnoamerykański nowa fabryka mogłaby powstać w jednym z trzech krajów, USA, Kanadzie i właśnie Meksyku.

Kluczowym aspektem są jednak koszty, a do 2010 roku Ford chce obniżyć koszty produkcji (tym samym materiałów do budowy samochodów) aż o 6 mld dolarów.

Z drugiej strony amerykańska marka aby zapewnić sobie rentowność chce inwestować. W ciągu kolejnych sześciu lat zostanie wpompowanych około 9,2 mld dolarów na rynek meksykański. Dzięki temu Ford chce przerzucić znaczną część swojej północnoamerykańskiej produkcji właśnie do tego kraju.

Do 2012 roku koncern jednocześnie zamierza zamknąć aż 14 zakładów i zlikwidować ponad 30 tys. miejsc pracy w Ameryce Północnej. Jeszcze w tym roku pracę może stracić około 11 tys. osób.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Znamy polski cennik Citroena C3 Aircross
Francuski producent mocno rozwija gamę crossoverów. Do oferty dołącza kompaktowy SUV – C3 Aircross. Klienci mogą już zamawiać u polskich dealerów przedpremierowe egzemplarze.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic