mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford potwierdza Focusa RS

Ford potwierdza Focusa RS

Dobra wiadomość dla fanów szybkich Fordów. Nowy Ford Focus będzie oferowany również w sportowej odmianie RS. Co więcej, powstanie ponad 12 nowych modeli ze sportowym zacięciem z błękitnym owalem na masce.

Ford potwierdza Focusa RS
Ostatni Ford Focus RS zadebiutował na rynku w 2009 roku. Wraz tegorocznym faceliftingiem Focusa pojawiły się naturalnie pytania o najmocniejszy wariant tego kompaktu, ale do teraz Ford ani nie potwierdzał, ani nie zaprzeczał. Dziś już wiemy - powstanie nowa wersja Focusa RS. Co ważne, po raz pierwszy w historii nowy Ford Focus RS będzie oferowany na głównych rynkach całego świata.

Ford jednak nie poprzestanie jedynie na Focusie RS. Do 2020 roku powstanie co najmniej 12 nowych modeli o wysokich osiągach w ramach planu zakładającego opracowanie większej liczby samochodów sportowych, podzespołów i akcesoriów. Nowe produkty będą w krótszym czasie dostarczane klientom przez nowy, globalny zespół Ford Performance.

Team o nazwie Ford Performance, stworzony z połączenia światowych zespołów Team RS, Ford SVT oraz Ford Racing, będzie pełnił funkcję laboratorium innowacji oraz oddziału testowego, w którym będą powstawać unikatowe samochody sportowe, jak również podzespoły i akcesoria. Na czele zespołu stanie Dave Pericak, który objął funkcję dyrektora Global Ford Performance.

Nowy zespół będzie m.in. testował i wprowadzał innowacje w zakresie aerodynamiki, lekkiej konstrukcji, elektroniki oraz jednostek napędowych, oferując przy tym nowoczesne technologie, doskonałe osiągi i wysoką wydajność paliwową, co znajdzie następnie swoje odzwierciedlenie w innych, bardziej już cywilnych modelach marki Ford.

Pierwszy Ford z literkami RS w nazwie zadebiutował na rynku w 1968 roku. Dziś najważniejszym modelem z tej serii jest Focus, jednak zapowiedź Forda o planach wprowadzenia na rynek 12 usportowionych modeli może oznaczać, że oferta "RS-ów" być może zostanie poszerzona.

Od 2009 roku sprzedaż samochodów Forda o sportowych osiągach na rynku europejskim wzrosła o 14 proc., zaś w Stanach Zjednoczonych aż o 70 proc. A to oznacza, że potencjał w tym segmencie rynkowym jest całkiem spory.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford Focus
Ford Focus
Cena podstawowa już od: 67 070 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Znamy szczegóły nowego Forda Focusa RS

auto motor i sport 2015-02-04

Pięknie brzmiący, 5-cylindrowy silnik zastąpiono bardziej "zielonym" 2,3-litrowym motorem EcoBoost. RS rozwija teraz 320 KM.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.