mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford pozbędzie się Volvo?

Ford pozbędzie się Volvo?

Przeżywający wciąż problemy finansowe Ford rozważa sprzedaż kolejnej marki wchodzącej w skład koncernu. Po sprzedaży w marcu marki Aston Martin, tym razem ma być to Volvo.

Ford pozbędzie się Volvo?

Jak na razie nie jest to informacja oficjalna, jednak potwierdzają ją różne źródła zbliżone zarówno do władz Forda i to światowej centrali w Detroit, jak i władz szwedzkiej marki. Ponoć wstępne zainteresowanie wyraziło już kilka firm, w tym m.in. BMW oraz wspólnie Renault-Nissan. Propozycja BMW wydaje się jednak mało realna, gdyż trudno by było doszukiwać się w niej dużych korzyści dla niemieckiego koncernu. Dużo bardziej prawdopodobna wydaje się być propozycja francusko-japońskiego koncernu, który nie ma obecnie w swojej ofercie na rynku europejskim samochodów marki premium.
 
Volvo znajduje się w rękach Forda od 1999 roku, kiedy to nastąpił podział szwedzkiego koncernu na oddział zajmujący się produkcją pojazdów ciężarowych i autobusów oraz oddział wytwarzający samochody osobowe. I to właśnie tę drugą część firmy w 1999 roku nabył Ford za okrągłą kwotę 50 miliardów koron szwedzkich (5,5 mld euro).
 
Nie jest wykluczone też, iż Volvo (samochody osobowe) powróci do źródeł, czyli nastąpi ponowne połączenie z działem zajmującym się produkcją ciężarówek i autobusów.
 
Czytaj także:

Aston Martin sprzedany! (2007-03-13)

 
 
 

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

~cinol 2008-04-27

volvo z łaciny tzn.toczy sie; dla każdej marki są dwie drogi albo na salony albo na złom :)

~Duży 2007-07-05

Fordowi nie po drodze z Volvo i pewnie wkrótce Amerykanie pozbęda się tej szwedzkiej marki. A ostatnio Volvo tak dobrze zaczęło się powodzić, skoczyła im sprzedaż, również w Polsce (i to topowych modeli S60/80, które przecież kosztują majątek)... Ciekawe kto przejmie Volvo Cars, ja sam pracuję w koncernie Volvo we Wrocławiu (ale w dziale Volvo Construction Equipment czyli sprzęt budowlany) więc jestem bardzo ciekaw czy po 8 latach rozłąki samochody osobowe powrócą do macierzy i stana się z powrotem częścią grupy Volvo. Alians z Fordem nie przyniósł autom Volvo żadnych wymiernych korzyści, jedynie spadek jakości (materiały, montaż) i legendarnej niezawodności. Volvo było montowane w Holandii w zakładach Nedcar na jednej linii z Mistsubishi (a zaraz obok klepano Smarty - gdzie unikalność marki???

~only BMW 2007-06-09

no to po Volvo, znowu zaczna produkować kańciaste pudła

~t-bag 2007-06-08

no volvo teraz wyglada dobrze i niewydaje mi sie zeby robili przestarzale auta jesli chodzi o wyglad a swiadczy o tym chociaz c30

~stefan 2007-05-31

moze w koncu volvo nie będzie wyglądało jak samochód dla ludzi z lat 50 XX wieku jak na razie, poza topowym modelem, przy designach Audi, Mercedesa czy BMW, Volvo sie chowa, nie mowiac już w ogole o silnikach (w porównaniu do BMW)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando