mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford pozywa... Ferrari

Ford pozywa... Ferrari

Ford stwierdził, że nowa nazwa samochodu F1 Ferrari, czyli F150, jest niebezpiecznie podobna do F-150, czyli popularnego pick-upa amerykańskiego producenta.

Ford pozywa... Ferrari
Na taki pomysł wpadł dział sprzedaży Forda. Firma chce zablokować możliwość używania nazwy F150 przez Ferrari w Stanach Zjednoczonych. Zakaz będzie obowiązywał także importu, produkowania i sprzedawania samochodów pod taką nazwą w USA. Ford chce także uniemożliwić Ferrari zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na F150 w tym kraju.

Ford chce otrzymać 100 tysięcy dolarów zadośćuczynienia m.in. także za to, że Ferrari uruchomiło specjalną stronę dla nowego auta - www.ferrari150.com - przez co wielu może pomylić się co do tego, o którym samochodzie jest faktycznie mowa. W zasadzie to nie jest to do końca takie prawdopodobne, ale jednak taki powód także widnieje w sądowym pozwie.

Amerykańska firma twierdzi także, że Ferrari specjalnie nazwało auto F150, aby żerować na sławnej, wręcz legendarnej już w USA, nazwie i na tej podstawie zbijać zyski. Zatem chodzi tu konkretnie o to, że amerykański klient Forda F-150 może dowiedzieć się, że Ferrari także ma samochód o takiej nazwie w swojej ofercie, oszaleć z tego powodu i przez to zrezygnować z pick-upa na rzecz dziesięć razy droższego supersamochodu. Drugą opcją jest ta, że potencjalny kupiec będzie zastanawiał się, który z samochodów jest pick-upem, a który autem sportowym - Ford, czy Ferrari. Jakby nie patrzeć, to takie aż do końca łatwe nie jest.

Ferrari 25 stycznia wydało oświadczenie, mówiące, że nazwa F150 została nadana z powodu 150 lecia zjednoczenia Włoch.

A tak na marginesie - chodzi tu przecież o samochód wyścigowy Formuły 1, zatem chyba raczej nie może tu być żadnej mowy o słupkach sprzedaży, czyż nie? A może fakt, że obie marki są już legendarnymi rywalami w sportach samochodowych także był tutaj pewnym powodem wniesienia takiego pozwu do sądu w Detroit?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Formuła 1 Ferrari F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Komentuj:

~Kolejny absurd 2011-02-10

Ahh ci Amerykaninie i ich pomysły to jest byle pretekst aby narobić szumu medialnego i darmowej reklamy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.