mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford pozywa... Ferrari

Ford pozywa... Ferrari

Ford stwierdził, że nowa nazwa samochodu F1 Ferrari, czyli F150, jest niebezpiecznie podobna do F-150, czyli popularnego pick-upa amerykańskiego producenta.

Ford pozywa... Ferrari
Na taki pomysł wpadł dział sprzedaży Forda. Firma chce zablokować możliwość używania nazwy F150 przez Ferrari w Stanach Zjednoczonych. Zakaz będzie obowiązywał także importu, produkowania i sprzedawania samochodów pod taką nazwą w USA. Ford chce także uniemożliwić Ferrari zarobienie jakichkolwiek pieniędzy na F150 w tym kraju.

Ford chce otrzymać 100 tysięcy dolarów zadośćuczynienia m.in. także za to, że Ferrari uruchomiło specjalną stronę dla nowego auta - www.ferrari150.com - przez co wielu może pomylić się co do tego, o którym samochodzie jest faktycznie mowa. W zasadzie to nie jest to do końca takie prawdopodobne, ale jednak taki powód także widnieje w sądowym pozwie.

Amerykańska firma twierdzi także, że Ferrari specjalnie nazwało auto F150, aby żerować na sławnej, wręcz legendarnej już w USA, nazwie i na tej podstawie zbijać zyski. Zatem chodzi tu konkretnie o to, że amerykański klient Forda F-150 może dowiedzieć się, że Ferrari także ma samochód o takiej nazwie w swojej ofercie, oszaleć z tego powodu i przez to zrezygnować z pick-upa na rzecz dziesięć razy droższego supersamochodu. Drugą opcją jest ta, że potencjalny kupiec będzie zastanawiał się, który z samochodów jest pick-upem, a który autem sportowym - Ford, czy Ferrari. Jakby nie patrzeć, to takie aż do końca łatwe nie jest.

Ferrari 25 stycznia wydało oświadczenie, mówiące, że nazwa F150 została nadana z powodu 150 lecia zjednoczenia Włoch.

A tak na marginesie - chodzi tu przecież o samochód wyścigowy Formuły 1, zatem chyba raczej nie może tu być żadnej mowy o słupkach sprzedaży, czyż nie? A może fakt, że obie marki są już legendarnymi rywalami w sportach samochodowych także był tutaj pewnym powodem wniesienia takiego pozwu do sądu w Detroit?
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford Formuła 1 Ferrari F1 Formula 1

Podobne wiadomości:

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i najszybsze w historii

Ferrari 812 Superfast - najmocniejsze i...

Samochody luksusowe 2017-02-16

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Komentuj:

~Kolejny absurd 2011-02-10

Ahh ci Amerykaninie i ich pomysły to jest byle pretekst aby narobić szumu medialnego i darmowej reklamy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.