Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford produkuje najszybciej

Ford produkuje najszybciej

Centralna fabryka Forda of Europe znajdująca się w Kolonii jest najbardziej produktywnym zakładem w Europie. Według branżowej gazety "Automobilwoche" powołującej się na raport firmy Harbour Consulting średni czas wytwarzania samochodów w tej fabryce wynosi zaledwie 12,6 godzin.

Ford produkuje najszybciej
Choć oficjalnie dane zebrane w fachowo nazwanym raporcie „Harbour Report 2007” nie zostały podane do wiadomości publicznej niemieckie medium uzyskało możliwość opublikowania części istniejących już materiałów. Wynika z nich, że fabryka Forda na wybudowanie jednego auta potrzebuje średnio 12,6 godzin. Tym samym koloński zakład zdetronizował ubiegłorocznego lidera, fabrykę Nissana mieszczącą się na przedmieściach angielskiego Sunderlandu. Mimo utraty pierwszego miejsca w zestawieniu ogólnym, filia Nissana ustanowiła nowy rekord w czasie produkcji aut kompaktowych. Nowy model japońskiej marki o zabarwieniu crossovera – Qashqai, jest tam budowany w 14,7 godzin.

Zdaniem analityków Harbour Consulting samochody budowane coraz szybciej głównie dlatego iż w fabrykach konsekwentnie wdrażane są nowe systemy zarządzania produkcją, które przyczyniają się do ograniczenia ilości „stacji pośrednich” podczas całego cyklu produkcyjnego gdzie konkretny egzemplarz otrzymuje swoje kolejne elementy. I tak w tym zestawieniu ponownie najmniej razy na stacjach zatrzymują się modele Nissana w miejscowości Sunderland. Almera, Note, Primera i wspomniany wcześniej Qashqai odwiedza 84 stanowiska montażu. Najdłuższy proces produkcji od pierwszej śrubki do finalnego efektu przechodzą dwa niemieckie auta: Audi A3 w Ingolstadt przejeżdża na taśmie przez 271 stanowisk, zaś Volkswagen Golf (i wersja Golf Plus) w Wolfsburgu nawet przez 284 stacje.

Komentuj:

~~*|*~ 2007-09-25

Nie. Z tego, że zamiast pana Mietka, który przed przykręceniem śrubki musi 1/2h szukać właściwego klucza i 5 razy podłubać w nosie, teraz tę śrubkę wkręca maszyna w ok. 1 sekundę. Jest jednak i druga strona medalu. Czynnik ludzki posiada zdolność aktywnego monitorowania procesu i w razie jakichś problemów, może je rozwiązać. Niestety maszyna nie posiada rozumu i dlatego im bardziej procesy produkcji samochodów będą zmechanizowane i zautomatyzowane, tym więcej będzie bubli na rynku. Już można zauważyć, że nawet marki, które kilkanaście/dziesiąt lat temu były synonimem jakości, produkują więcej niedoróbek. Rządzi chińszczyzna i cost-cutting. Takie czasy.

~ford 2007-09-24

Pewnie oszczęności biorą się z pomijania zabezpieczenia antykorozyjnego - vide focus, mondeo, fusion...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj