mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford ratuje się kredytami

Ford ratuje się kredytami

Amerykański Ford Motor Company zamierza pozyskać kwotę 18 mld dolarów ze swoich rezerw budżetowych oraz kredytów bankowych. Pieniądze mają pomóc borykającemu się z problemami finansowymi drugiemu co do wielkości producentowi samochodów w Stanach Zjednoczonych załatać straty w budżecie sięgające ponad 10,6 mld dolarów.

Ford ratuje się kredytami
W ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy br. straty amerykańskiego giganta osiągnęły poziom 7 mld dolarów. Kryzys finansowy, który nasila się od dwóch lat powoduje, że producent został zmuszony do podjęcia radykalnych planów restrukturyzacyjnych. Aby jednak je zrealizować Ford potrzebuje dużego zastrzyku pieniędzy. Według analityków koncernu kwota 18 mld dolarów jaką zamierza podjąć Ford z rezerwy budżetowej i dodatkowych kredytów bankowych pozwoli na spłatę zadłużenia i modyfikację dotychczasowego systemu produkcji.

Ford chce przede wszystkim opracować nowy system zarządzania dla przynoszących aktualnie straty firm-córek takich jak Jaguar i Aston Martin oraz wycofać z produkcji lukratywne modele pick-upów i samochodów terenowych, które nie znajdują już uznania w oczach i kieszeniach amerykańskich klientów. Restrukturyzacji muszą zostać poddane także fabryki.

Okazuje się jednak, że otrzymanie tak poważnej kwoty pieniędzy od banków wcale nie będzie proste. Patrząc na aktualną sytuację finansową zarówno Forda jak i amerykańskiego lidera, koncern General Motors, instytucje bankowe stawiają producentom warunki w postaci dodatkowych zabezpieczeń majątkowych.

Czytaj także:

GM razem z Fordem? 2006-11-21

Ford: Żadnych fuzji, żadnych sprzedaży 2006-10-26
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford kredyt samochodowy

Podobne wiadomości:

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active

Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja...

Aktualności 2018-02-09

Komentuj:

~pop 2006-11-28

oby sie uratował

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.