mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford rusza na podbój Ameryki Pd.

Ford rusza na podbój Ameryki Pd.

Do 2011 roku Ford zamierza zainwestować ponad miliard dolarów na rynku brazylijskim. M.in. drugi największy amerykański producent motoryzacyjny przejmie brazylijską firmę Troller wytwarzającą auta terenowe.

Ford rusza na podbój Ameryki Pd.

Mająca swoją siedzibę w stanie Ceara firma Troller wytwarza obecnie średnio 100 aut miesięcznie. W ofercie znajdują się dwa auta z napędem 4x4: SUV o nazwie T4 oraz pickup Pantanal. Rozmowy pomiędzy firmami trwały od listopada, a ich sfinalizowanie nastąpi najprawdopodobniej w ciągu najbliższego miesiąca. Dokładne dane co do ceny, jaką Ford zapłaci za przejęcie tej firmy nie podano.

Dodatkowo Ford chce zainwetsować ok. 140 mln USD w swoją fabrykę w Sao Paolo. Planowane jest zwiększenie produkcji oraz dalsze inwestycje w nowe produkty. W ciągu ostatnich kilku lat Ford odzyskuje utracone wcześniej udziały w rynku brazylijskim, przede wszystkim dzięki bardzo dobrym wynikom sprzedaży małych samochodów w największym kraju Ameryki Łacińskiej.

Zobacz więcej o samochodach marki Ford

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.