mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford sprzeda Mazdę?

Ford sprzeda Mazdę?

Taki scenariusz jest bardzo realny. Kilka miesięcy wcześniej Ford pozbył się wszystkich udziałów w dwóch brytyjskich markach - Land Rover oraz Jaguar. Teraz ze względu na słabą kondycję finansową spowodowaną globalnym kryzysem ekonomicznym rozważa sprzedaż pakietu akcji kolejnej marki ze swojej grupy.

Ford sprzeda Mazdę?
Chętnych do przejęcia pakietu akcji Mazdy nie brakuje, bowiem to sam japoński koncern jest zainteresowany wykupieniem 20% swoich udziałów z 33,4% posiadanych przez amerykańską firmę. Transakcję, o której jak informują zagraniczne media, przedyskutowały już obie zainteresowane strony wyceniono na 800 mln USD. Dzięki takiej kwocie Ford mógłby chociaż na jakiś czas odetchnąć problemów spodowanych pogłębiającym się w Ameryce Północnej kryzysem gospodarczym.


Na razie jednak ani Ford ani też Mazda nie zabrały oficjalnie głosu w tej sprawie.

Obie firmy współpracują ze sobą od blisko 30 lat. W 1979 r. Amerykanie przejęli 25% udziałów Mazdy, w 1996 podwyższyli je do 33,4%. Na swoim koncie mają kilka mariaży modelowych, opracowały skrzynię automatyczną i produkują wspólnie swoje modele w kilku fabrykach w USA i Azji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford USA

Podobne wiadomości:

Finałowa siódemka Car of the Year 2009

auto motor i sport 0000-00-00

Co jeszcze kupił Tata?

Co jeszcze kupił Tata?

Aktualności 2008-03-28

Komentuj:

~hen 2008-10-18

Mazda jest jednym z lepszych samochodow a Ford to najgorsza firma /robi masowke dla masy robotniczej / chcac juz dawno ratowac swa reputacje probowal wiele sztuczek ale wiele to nie pomoglo i tak dalej robi GOWNO.

~Marek 2008-10-16

No i bardzo dobrze. Mazdy nie da sie porownac z fordem, jedynie złe cechy przekazali dla Mazdy, np. problemy z lakierem, które są w fordzie standardem, w podstawowej cenie zakupu, gratis do każdego auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX - premiera w Genewie
Lexus UX - premiera w Genewie
Spekulacje na temat nowego crossovera od Lexusa weszły na wyższy poziom. Norweski oddział marki potwierdził plotki - lada moment na salonie w Genewie pojawi się zupełnie nowy model UX.