mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford sprzeda Mazdę?

Ford sprzeda Mazdę?

Taki scenariusz jest bardzo realny. Kilka miesięcy wcześniej Ford pozbył się wszystkich udziałów w dwóch brytyjskich markach - Land Rover oraz Jaguar. Teraz ze względu na słabą kondycję finansową spowodowaną globalnym kryzysem ekonomicznym rozważa sprzedaż pakietu akcji kolejnej marki ze swojej grupy.

Ford sprzeda Mazdę?
Chętnych do przejęcia pakietu akcji Mazdy nie brakuje, bowiem to sam japoński koncern jest zainteresowany wykupieniem 20% swoich udziałów z 33,4% posiadanych przez amerykańską firmę. Transakcję, o której jak informują zagraniczne media, przedyskutowały już obie zainteresowane strony wyceniono na 800 mln USD. Dzięki takiej kwocie Ford mógłby chociaż na jakiś czas odetchnąć problemów spodowanych pogłębiającym się w Ameryce Północnej kryzysem gospodarczym.


Na razie jednak ani Ford ani też Mazda nie zabrały oficjalnie głosu w tej sprawie.

Obie firmy współpracują ze sobą od blisko 30 lat. W 1979 r. Amerykanie przejęli 25% udziałów Mazdy, w 1996 podwyższyli je do 33,4%. Na swoim koncie mają kilka mariaży modelowych, opracowały skrzynię automatyczną i produkują wspólnie swoje modele w kilku fabrykach w USA i Azji.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford USA

Podobne wiadomości:

BMW podniesie ceny w USA

BMW podniesie ceny w USA

Rynek 2008-05-29

Ford Fiesta – Kusi i bawi

auto motor i sport 0000-00-00

Maluch nowej generacji. Nowy styl, nowa jakość i nowa dynamika - nowy Ford Fiesta chce się podobać głównie ludziom młodym i pełnym energii. W teście zbadaliśmy możliwości 120-konnej wersji Titanium.

Komentuj:

~hen 2008-10-18

Mazda jest jednym z lepszych samochodow a Ford to najgorsza firma /robi masowke dla masy robotniczej / chcac juz dawno ratowac swa reputacje probowal wiele sztuczek ale wiele to nie pomoglo i tak dalej robi GOWNO.

~Marek 2008-10-16

No i bardzo dobrze. Mazdy nie da sie porownac z fordem, jedynie złe cechy przekazali dla Mazdy, np. problemy z lakierem, które są w fordzie standardem, w podstawowej cenie zakupu, gratis do każdego auta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross