mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford szykuje hybrydy

Ford szykuje hybrydy

W 2013 roku oferta Forda na europejskim rynku powiększy się o auta z napędem hybrydowym. Pierwszym modelem wyposażonym w napęd benzynowo-elektryczny będzie C-Max. Ford do swojej palety już wkrótce wprowadzi również auta z napędem wyłącznie elektrycznym.

Ford szykuje hybrydy
Zarówno Ford C-Max, jak i odmiana siedmiomiejscowa (Grand C-Max) będą wytwarzane w Walencji, skąd będą wyjeżdżać wszystkie wersje nowego C-Maxa. W hiszpańskiej fabryce Forda będą powstawać typowo hybrydowe wersje (HEV), a także wersje plug-in (PHEV), czyli z możliwością ładowania z gniazdka.

Pierwsze C-Maxy oraz Grand C-Maxy wyjadą z fabryki w Walencji pod koniec bieżącego roku. Będą one wyposażone w nowoczesne i niezwykle wydajne jednostki benzynowe EcoBoost oraz wysokoprężne Duratorq TDCi. Na wersje hybrydowe przyjdzie nam jednak poczekać jeszcze trzy lata. Jak do tej pory Ford nie zdradził jeszcze żadnych szczegółów technicznych na ich temat. Wcześniej, bo już w 2011 roku, rozpocznie się montaż wersji siedmioosobowych, przeznaczonych na rynek północnoamerykański.

Łączne inwestycje Forda związane z produkcją nowego C-Maxa w Walencji w ciągu najbliższych trzech lat wyniosą 410 mln dolarów, w tym wersji hybrydowych 36 mln dolarów.

Nowy Ford C-Max oraz Grand C-Max będą pierwszymi europejskimi hybrydami Forda, jednak wcześniej do sprzedaży trafią pierwsze auta typu BEV (Battery Electric Vehicle), czyli zasilane wyłącznie silnikiem elektrycznym. Już w przyszłym roku pojawi się na rynku Ford Transit Connect BEV, a w 2012 elektryczna wersja nowej generacji Forda Focusa. W 2013 roku na rynku ma być łącznie pięć modeli z błękitnym owalem na masce, wyposażonych w alternatywny rodzaj napędu. Jednak jak na razie Ford nie zdradza, o jaki piąty model się rozchodzi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Ford C-Max
Ford C-Max
Cena podstawowa już od: 78 780 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe hybrydy od Toyoty

auto motor i sport 0000-00-00

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.