mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford szykuje małego minivana

Ford szykuje małego minivana

Będzie się nazywał B-Max i w wersji koncepcyjnej zostanie pokazany w marcu na wystawie samochodowej w Genewie. Początek produkcji następcy Fusiona planowany jest na końcówkę przyszłego roku, a na początku 2012 roku Ford B-Max powinien rozpocząć swoją przygodę rynkową.

Ford szykuje małego minivana
Europejski oddział Forda odświeża bądź uzupełnia sukcesywnie gamę swoich modeli i trzeba uczciwie przyznać, że w większości segmentów rynkowych może już rywalizować z najlepszymi, o ile to właśnie auta z niebieskim owalem na masce nie znajdują się na czele rankingów sprzedażowych. Wśród niezagospodarowanych obszarów rynku pozostaje dziś m.in. segment B plus. Przez siedem ostatnich lat dzielnie rywalizował tu Fusion, jednak w obliczu gwałtownego rozwoju konkurencji niezbędne są tu zmiany.

Do rywalizacji z Oplem Meriva, Kią Venga, Citroenem C3 Picasso czy Skodą Roomster Ford zamierza wypuścić całkowicie nowy model, z całkowicie nową nazwą. Zgodnie z nazewnictwem prawie wszystkich minivanów w palecie Forda (wyłamuje się tu tylko Galaxy), nowe auto będzie się nazywać B-Max.

Wiadomo już także, że produkcja B-Maxa, która ruszy pod koniec 2011 roku, będzie się odbywać w rumuńskiej fabryce w miejscowości Craiova. B-Max powstanie na bazie płyty podłogowej Fiesty, będzie pięciomiejscowym autem z przesuwanymi tylnymi drzwiami.

Wprowadzony do sprzedaży w 2003 roku Ford Fusion największą sprzedaż osiągnął w 2007 roku. 82.696 sprzedanych egzemplarzy uplasowało ten model na drugiej pozycji, jedynie za Merivą, która jest liderem tego segmentu nieprzerwanie od siedmiu lat. Po 10 miesiącach bieżącego roku wynik sprzedaży Fusiona spadł o 36 proc. (30.577 aut), a auto w swoim segmencie spadło na piątą pozycję.

Wg planów Forda w rumuńskiej fabryce koncernu należącej wcześniej do Daewoo, a kupionej w 2008 roku, ma powstawać rocznie 150 tys. minivanów z segmentu B. Od czerwca ubiegłego roku powstaje tam Transit Connect.

Podobne wiadomości:

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Ford Mustang przeszedł delikatny lifting

Premiery 2017-01-18

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C1 wraca do polskich salonów
Citroen C1 wraca do polskich salonów
Po udanej premierze nowego Citroena C3 w Polsce, importer francuskiej marki postanowił wzmocnić ofertę w segmencie B. Już niebawem zadebiutuje odświeżony model C-Elysse, ale najpierw w salonach zamelduje się model C1, czyli najtańsze auto w ofercie.