mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa

Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa

Czy Ford B-Max jest słabym modelem, czy też Ford boryka się z jakimiś problemami? A może kryzys w branży motoryzacyjnej wcale się jeszcze nie skończył? Z powodu niedostatecznego popytu, Ford wstrzymuje produkcję swojego małego minivana.

Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa
Ford poinformował, że jeszcze we wrześniu produkcja B-Maxa w fabryce w rumuńskiej miejscowości Craiowa, którą Ford przejął w 2008 roku, zostanie wstrzymana na tydzień, a w październiku przerwa ta potrwa aż 13 dni. To jednak najprawdopodobniej nie koniec przerw w produkcji tego modelu. W zależności od sytuacji rynkowej, czasowe wstrzymanie produkcji może mieć miejsce także w listopadzie oraz w grudniu.

Produkcja B-Maxa ruszyła w zeszłym roku. Obecnie wytwarzanych jest 370 aut dziennie, a oprócz tego w rumuńskiej fabryce Forda powstaje jeszcze tysiąc silników każdego dnia. Wstrzymanie produkcji odbije się na sytuacji połowy praccowników fabryki - blisko 2.500 osób. Będą zmuszeni udać się na przymusowy urlop, jednak otrzymają za ten czas 80 proc. swoich zarobków.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku sprzedaż Forda B-Maxa wyniosła 48.682 egzemplarze, co sprawiło, że ten minivan był czwartym co do popularności modelem Forda na Starym Kontynencie.


Niewesoło wygląda zresztą sytuacja ogólna sytuacja Forda na rynku europejskim. W krajach Unii Europejskiej oraz EFTA sprzedaż nowych samochodów spadła o 7 proc. (596.517 zarejestrowanych aut), podczas gdy średni spadek wyniósł w tym okresie ok. 5 proc.

Przypomnijmy, iż w ostatnich miesiącach Ford zamknął dwie swoje fabryki w Wlk. Brytanii, zaś do końca przyszłego roku zakończona zostanie produkcja w zakładach w Genk (Belgia).

Podobne wiadomości:

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Ford GT - oficjalne dane techniczne

Aktualności 2017-01-27

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Ford i Amazon rozpoczynają współpracę

Technika 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.