mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa

Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa

Czy Ford B-Max jest słabym modelem, czy też Ford boryka się z jakimiś problemami? A może kryzys w branży motoryzacyjnej wcale się jeszcze nie skończył? Z powodu niedostatecznego popytu, Ford wstrzymuje produkcję swojego małego minivana.

Ford wstrzymuje produkcję B-Maxa
Ford poinformował, że jeszcze we wrześniu produkcja B-Maxa w fabryce w rumuńskiej miejscowości Craiowa, którą Ford przejął w 2008 roku, zostanie wstrzymana na tydzień, a w październiku przerwa ta potrwa aż 13 dni. To jednak najprawdopodobniej nie koniec przerw w produkcji tego modelu. W zależności od sytuacji rynkowej, czasowe wstrzymanie produkcji może mieć miejsce także w listopadzie oraz w grudniu.

Produkcja B-Maxa ruszyła w zeszłym roku. Obecnie wytwarzanych jest 370 aut dziennie, a oprócz tego w rumuńskiej fabryce Forda powstaje jeszcze tysiąc silników każdego dnia. Wstrzymanie produkcji odbije się na sytuacji połowy praccowników fabryki - blisko 2.500 osób. Będą zmuszeni udać się na przymusowy urlop, jednak otrzymają za ten czas 80 proc. swoich zarobków.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku sprzedaż Forda B-Maxa wyniosła 48.682 egzemplarze, co sprawiło, że ten minivan był czwartym co do popularności modelem Forda na Starym Kontynencie.


Niewesoło wygląda zresztą sytuacja ogólna sytuacja Forda na rynku europejskim. W krajach Unii Europejskiej oraz EFTA sprzedaż nowych samochodów spadła o 7 proc. (596.517 zarejestrowanych aut), podczas gdy średni spadek wyniósł w tym okresie ok. 5 proc.

Przypomnijmy, iż w ostatnich miesiącach Ford zamknął dwie swoje fabryki w Wlk. Brytanii, zaś do końca przyszłego roku zakończona zostanie produkcja w zakładach w Genk (Belgia).

Podobne wiadomości:

Ford S-Max Concept: następca "sportowego"...

auto motor i sport 0000-00-00

Ford przedstawił zdjęcia koncepcyjnego modelu, będącego zapowiedzią nowej generacji rodzinnego S-Maxa

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Diesle w odwrocie, benzynowe auta górą
Z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA wynika, że już nie diesle, ale silniki benzynowe są najchętniej wybierane przy zakupie nowych aut osobowych w Europie Zachodniej.