mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford zaprzecza sprzedaży Volvo

Ford zaprzecza sprzedaży Volvo

Ford Motor jednak nie będzie chciał pozbyć się szwedzkiej marki Volvo. W oficjalnym komunikacie przedstawiciele amerykańskiego koncernu zaprzeczają, jakoby prowadzili negocjacje z BMW lub z inną firmą na temat odsprzedaży szwedzkiej marki.

Ford zaprzecza sprzedaży Volvo

Doniesienia o możliwości sprzedaży przez Forda marki Volvo pojawiły się przed kilkoma dniami. Szwedzki dziennik "Goeteborgs-Posten" powoływał się w artykule na dobrze poinformowane osoby z kręgu szefostwa Forda. Głównym zainteresowanym nabyciem Volvo było podobno BMW, choć rozmowy były prowadzone z kilkoma firmami.

Czy oświadczenie Forda zakończy ostatecznie spekulacje, przekonamy się być może już wkrótce. Pamiętajmy jednak, że w marcu Ford odsprzedał markę Aston Martin i początkowo także zaprzeczał, że są prowadzone jakiekolwiek rozmowy w tym temacie.

Volvo znajduje się w rękach Forda od 1999 roku. Obecnie znajduje się w grupie Premier Automotive Group (PAG), razem z Jaguarem i Land Roverem, zrzeszającej marki premium. W skład tej samej grupy należał także wcześniej Aston Martin. W zeszłym roku grupa PAG przyniosła łącznie straty rzędu 327 mln dolarów. Według ekspertów za markę Volvo Ford mógłby dostać nawet dziewięć miliardów dolarów.

Czytaj także:
Ford pozbędzie się Volvo? (2007-05-29)

Komentuj:

~Piter 2007-07-04

doświadczenie i historia podpowiada, że coś jest na rzeczy i niedługo Volvo Cars zmieni właściciela. Takie duperele z dementowaniem pogłosek, zaprzeczanie wszystkiemu to tak ograny tekst, że już chyba nikt rozsądny w to nie wierzy. Ford daje dupy na całego odpuszczając na własnym podwórku Japońcom (choć na marginesie nowe Mondeo to fajny wozik) i traci za dużo kasy aby pozwolić sobie na sponsorowanie szwedzkiej marki a żyć przecież trzeba dalej. Nie pierwszy i nie ostatni, który pozbywa się znanej i renomowanej marki (Bentley, RR, Jaguar, Aston Martin, Land Rover, Saab, Nissan, Mitsubishi, Mazda, itd.) - wszystkie te niegdyś samodzielne firmy dziś siedzą w kieszeni u Forda, BMW, GM, Renault bądż funduszy kapitałowych. Niedługo jak tak dalej pójdzie to wszystkie firmy motoryzacyjne będą własnością firm zajmujących się inwestowaniem w fundusze emerytalne bo ludzie się starzeją i dają zarabiać krocie na składkach a firmy samochodowe nie mają takiej kasy na przeję

~sobek 2007-05-31

teraz sie beda przescigac w komunikatach i informacjach prasowych, a i tak dopoki nie bedzie konkretnego inwestora to zawsze ford bedzie dementowale wszelkiego typu doniesienia o sprzedazy volvo czyu tez innej marki

~kronikarz 2007-05-31

i nie sprzedawac, volvo to jedna z lepszych marek jakie znam

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando