mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford zrekonstruuje flotę

Ford zrekonstruuje flotę

Do 2010 roku Ford zamierza odnowić kilka modeli, które później zostaną przeznaczone na rynek północnoamerykański. W przyszłości do Stanów Zjednoczonych trafi mniej modeli marki, które mimo wszystko będą w stanie zwiększyć zysk sprzedażowy.

Ford zrekonstruuje flotę
Deklarację o nowej polityce flotowej złożył szef koncernu Forda, Alan Mulally przy okazji rozpoczynających się targów samochodowych w Detroit. W tym roku amerykański producent zaprezentował już kilka ciekawych aut koncepcyjnych, m.in. Forda Interceptor i Airstream oraz Lincolna MKR, które w ciągu najbliższych lat będą stanowić punkt odniesienia w projektowaniu nowych modeli. Wczoraj również światek motoryzacyjny obiegły pierwsze zdjęcia nowego Focusa z rocznika modelowego 2008, który wkrótce zawita na rynek USA. Duże nadzieje koncern wiąże także z modelem Ford Edge, który aktualnie jest wprowadzany do sprzedaży.

Być może do odmłodzenia floty amerykańskiego oddziału Forda przyczyni się jeden z zewnętrznych koncernów. Ford swego czasu prowadził rozmowy z m.in. z Toyotą i koncernem General Motors, jednak żadne ze spotkań nie przyniosło ostatecznego porozumienia w sprawie ewentualnego aliansu. Taka współpraca może okazać się jednak nie zbędna, jeśli Ford zamierza dokonać poważnej restrukturyzacji w produkcji firmy, która w obecnej formie pogłębiła koncern w kryzysie finansowym.

Dowiedz się więcej o marce Ford

Czytaj także:

Ford Focus: Inny, bo amerykański 2007-01-08

Ford rusza na podbój Ameryki Pd. 2007-01-05

Historyczny spadek Forda 2006-12-04

Ford ratuje się kredytami 2006-11-28

GM razem z Fordem? 2006-11-21
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Focus: Inny, bo amerykański

Ford Focus: Inny, bo amerykański

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.