mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Ford zrekonstruuje flotę

Ford zrekonstruuje flotę

Do 2010 roku Ford zamierza odnowić kilka modeli, które później zostaną przeznaczone na rynek północnoamerykański. W przyszłości do Stanów Zjednoczonych trafi mniej modeli marki, które mimo wszystko będą w stanie zwiększyć zysk sprzedażowy.

Ford zrekonstruuje flotę
Deklarację o nowej polityce flotowej złożył szef koncernu Forda, Alan Mulally przy okazji rozpoczynających się targów samochodowych w Detroit. W tym roku amerykański producent zaprezentował już kilka ciekawych aut koncepcyjnych, m.in. Forda Interceptor i Airstream oraz Lincolna MKR, które w ciągu najbliższych lat będą stanowić punkt odniesienia w projektowaniu nowych modeli. Wczoraj również światek motoryzacyjny obiegły pierwsze zdjęcia nowego Focusa z rocznika modelowego 2008, który wkrótce zawita na rynek USA. Duże nadzieje koncern wiąże także z modelem Ford Edge, który aktualnie jest wprowadzany do sprzedaży.

Być może do odmłodzenia floty amerykańskiego oddziału Forda przyczyni się jeden z zewnętrznych koncernów. Ford swego czasu prowadził rozmowy z m.in. z Toyotą i koncernem General Motors, jednak żadne ze spotkań nie przyniosło ostatecznego porozumienia w sprawie ewentualnego aliansu. Taka współpraca może okazać się jednak nie zbędna, jeśli Ford zamierza dokonać poważnej restrukturyzacji w produkcji firmy, która w obecnej formie pogłębiła koncern w kryzysie finansowym.

Dowiedz się więcej o marce Ford

Czytaj także:

Ford Focus: Inny, bo amerykański 2007-01-08

Ford rusza na podbój Ameryki Pd. 2007-01-05

Historyczny spadek Forda 2006-12-04

Ford ratuje się kredytami 2006-11-28

GM razem z Fordem? 2006-11-21
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford

Podobne wiadomości:

Ford Focus: Inny, bo amerykański

Ford Focus: Inny, bo amerykański

Aktualności 2007-01-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda pracuje nad hybrydą
Honda pracuje nad hybrydą
Japoński producent postawił sobie bardzo ambitny cel. Do 2030 roku dwie trzecie samochodów sprzedawanych przez tą markę ma być napędzana układem hybrydowym. Dlatego inżynierowie pracują nad nowym rozwiązaniem.