mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fordy dla Europy z USA

Fordy dla Europy z USA

Według doniesień prasowych Ford zamierza przenieść część swojej europejskiej produkcji do Stanów Zjednoczonych. Jak informuje Wall Street Journal (WSJ) już niebawem niektóre fabryki za Oceanem zostaną dostosowane do wymagań produkcyjnych europejskich modeli.

Fordy dla Europy z USA
WSJ przypuszcza, że oficjalne potwierdzenie tej informacji nastąpi w najbliższy czwartek kiedy Ford będzie prezentował swoje bilanse za aktualny kwartał. Narazie trudno wskazać, które z modeli Forda przeznaczone docelowo na rynek Starego Kontynentu miałyby powstawać w Stanach Zjednoczonych. Skąd wziął się wogóle pomysł na przeniesienie dość licznej produkcji właśnie do USA?
Według ekspertów z branży to między innymi kiepska sytuacja finansowa północnoamerykańskiej filii Forda zmusiła zarząd generalny do podjęcia kroków jej ratowania produkcją modeli z Europy. Ford w USA znajduje się w ewidentnej zapaści, duże terenówki i pick-upy na skutek rosnących cen paliw sprzedają się coraz trudniej, a nad marką spod "błękitnego owalu" krąży widmo degradacji w skali globalnej sprzedaży na rzecz Volkswagena. Niemcy już przewidują, że pod koniec roku będą w stanie wskoczyć na trzecie miejsce dotąd okupowane właśnie przez Forda.

Sceptycy tego pomysłu uważają z kolei, że decyzja o przeniesieniu produkcji z Europy do USA jest w pewnym sensie ruchem w ciemno. Trudno bowiem przewidzieć czy Fordowi uda się dotrzymywać regularnych wcześniej już ustalonych dostaw samochodów na Stary Kontynent i czy europejskie modele przyjmą się w USA. Plusem natomiast mogą okazać się ceny małych aut, które nie będą uzależnione od dość wysokiego względem Dolara kursu Euro.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford USA

Podobne wiadomości:

Ford Mustang - wersje specjalne

Ford Mustang - wersje specjalne

Aktualności 2016-11-30

Ford Mustang V8 GT  - dla niemieckiej policji

Ford Mustang V8 GT - dla niemieckiej policji

Samochody luksusowe 2016-11-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport