mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Grand Prix Hiszpanii. Na wyścig pod Barceloną, inaugurujący europejską część rywalizacji, większość zespołów poprawiła swoje bolidy. Drobne zmiany wprowadziło Renault, najbardziej rewolucyjne - Mercedes - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu
- Inżynierowie znają ten tor jak własną kieszeń, a kierowcy mogliby jeździć niemal z zamkniętymi oczami. Dlatego będzie to bardzo trudny weekend. Trzeba będzie wyciągnąć absolutne maksimum z bolidów - mówi Robert Kubica przed Grand Prix Hiszpanii.
Czy w Formule 1 nastąpi wielkie przetasowanie? Kierowcy wprawdzie nie zapowiadają niespodzianek, ale każdy team starał się znacznie poprawić swoje samochody. Zespół Polaka przygotował drobne udoskonalenia aerodynamiczne. Ponadto do aut Renault zamontowana zostanie nowa podłoga, która nie sprawdziła się trzy tygodnie temu w Chinach, ale została poprawiona. Mimo to Kubica rewelacji nie oczekuje.

- Mam nadzieję, że inne zespoły nie przywiozą komponentów, które dadzą im zysk rzędu 0.3-0.5 sekundy, bo jeśli tak się stanie, to możemy mieć kłopot - powiedział nasz kierowca. - Większość zespołów przygotowała na Grand Prix Hiszpanii wielkie udoskonalenia. Dla niektórych może być to drugi początek sezonu - mówił polski zawodnik.

Największe postępy, jak mówi się w padoku, zrobił Mercedes, którego inżynierowie zmienili nawet rozstaw osi, aby poprawić balans samochodów. Całkowicie przebudowany (w sposób, jakiego jeszcze nie było w Formule 1) został także górny wlot powietrza i generalnie pokrywa silnika.

Więcej w Przeglądzie Sportowym>>>

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Kia Venga, Renault Clio, Skoda Fabia – gorący...

auto motor i sport 0000-00-00

Więcej za mniej. Dzięki takim samochodom jak Renault Clio czy Skoda Fabia sprzedaż nowych aut w Polsce nie jest dramatycznie niska, ale jedynie niska. Na ratunek wynikom sprzedaży do salonów wjeżdża Kia Venga - sprzymierzeniec czy konkurent Clio i Fabii?

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.