mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Grand Prix Hiszpanii. Na wyścig pod Barceloną, inaugurujący europejską część rywalizacji, większość zespołów poprawiła swoje bolidy. Drobne zmiany wprowadziło Renault, najbardziej rewolucyjne - Mercedes - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu
- Inżynierowie znają ten tor jak własną kieszeń, a kierowcy mogliby jeździć niemal z zamkniętymi oczami. Dlatego będzie to bardzo trudny weekend. Trzeba będzie wyciągnąć absolutne maksimum z bolidów - mówi Robert Kubica przed Grand Prix Hiszpanii.
Czy w Formule 1 nastąpi wielkie przetasowanie? Kierowcy wprawdzie nie zapowiadają niespodzianek, ale każdy team starał się znacznie poprawić swoje samochody. Zespół Polaka przygotował drobne udoskonalenia aerodynamiczne. Ponadto do aut Renault zamontowana zostanie nowa podłoga, która nie sprawdziła się trzy tygodnie temu w Chinach, ale została poprawiona. Mimo to Kubica rewelacji nie oczekuje.

- Mam nadzieję, że inne zespoły nie przywiozą komponentów, które dadzą im zysk rzędu 0.3-0.5 sekundy, bo jeśli tak się stanie, to możemy mieć kłopot - powiedział nasz kierowca. - Większość zespołów przygotowała na Grand Prix Hiszpanii wielkie udoskonalenia. Dla niektórych może być to drugi początek sezonu - mówił polski zawodnik.

Największe postępy, jak mówi się w padoku, zrobił Mercedes, którego inżynierowie zmienili nawet rozstaw osi, aby poprawić balans samochodów. Całkowicie przebudowany (w sposób, jakiego jeszcze nie było w Formule 1) został także górny wlot powietrza i generalnie pokrywa silnika.

Więcej w Przeglądzie Sportowym>>>

Podobne wiadomości:

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.