mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu

Grand Prix Hiszpanii. Na wyścig pod Barceloną, inaugurujący europejską część rywalizacji, większość zespołów poprawiła swoje bolidy. Drobne zmiany wprowadziło Renault, najbardziej rewolucyjne - Mercedes - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Formuła 1: To będzie drugi początek sezonu
- Inżynierowie znają ten tor jak własną kieszeń, a kierowcy mogliby jeździć niemal z zamkniętymi oczami. Dlatego będzie to bardzo trudny weekend. Trzeba będzie wyciągnąć absolutne maksimum z bolidów - mówi Robert Kubica przed Grand Prix Hiszpanii.
Czy w Formule 1 nastąpi wielkie przetasowanie? Kierowcy wprawdzie nie zapowiadają niespodzianek, ale każdy team starał się znacznie poprawić swoje samochody. Zespół Polaka przygotował drobne udoskonalenia aerodynamiczne. Ponadto do aut Renault zamontowana zostanie nowa podłoga, która nie sprawdziła się trzy tygodnie temu w Chinach, ale została poprawiona. Mimo to Kubica rewelacji nie oczekuje.

- Mam nadzieję, że inne zespoły nie przywiozą komponentów, które dadzą im zysk rzędu 0.3-0.5 sekundy, bo jeśli tak się stanie, to możemy mieć kłopot - powiedział nasz kierowca. - Większość zespołów przygotowała na Grand Prix Hiszpanii wielkie udoskonalenia. Dla niektórych może być to drugi początek sezonu - mówił polski zawodnik.

Największe postępy, jak mówi się w padoku, zrobił Mercedes, którego inżynierowie zmienili nawet rozstaw osi, aby poprawić balans samochodów. Całkowicie przebudowany (w sposób, jakiego jeszcze nie było w Formule 1) został także górny wlot powietrza i generalnie pokrywa silnika.

Więcej w Przeglądzie Sportowym>>>

Podobne wiadomości:

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa

Aktualności 2017-10-03

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Renault Koleos - znamy polskie ceny

Aktualności 2017-04-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross