mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 czeka na Polaka

Formuła 1 czeka na Polaka

W pierwszy weekend września reprezentant Polski Seweryn Kubacki, będzie walczył w Finale konkursu West Race Day w Brnie o główną nagrodę – przejazd za kierownicą bolidu Formuły 1 zespołu West McLaren Mercedes.

Formuła 1 czeka na Polaka

Finał w Brnie, który odbędzie się w dniach 3 - 5 września będzie wielką rewią Formuły 1 z udziałem kierowców zespołu West McLaren Mercedes. Na torze w Czechach nastąpi rozstrzygnięcie trzeciej edycji międzynarodowego konkursu West Race Day. Reprezentant Polski, 26-letni Seweryn Kubacki z Legnicy już myśli o zmaganiach finałowych. "Bardzo chciałbym zwyciężyć. Od zawsze marzyłem o tym, aby poprowadzić bolid Formuły 1. Konkurencja na pewno jest duża, ale zrobię wszystko co w mojej mocy aby wygrać" – mówi Seweryn.

Aby spełnić swoje marzenie, Seweryn musi pokonać pięciu konkurentów. Rywalizacja będzie prowadzona w samochodach osobowych, a także w samochodach jednomiejscowych niższych formuł. "Starałem się jak najlepiej przygotować do konkursowej walki, zarówno praktycznie jak i teoretycznie" – mówi Seweryn. Treningi i poszczególne konkurencje będą prowadzone pod okiem takich kierowców jak Alex Wurz i Pedro de la Rosa. Swoje instrukcje przekażą uczestnikom również Kimi Raikkonen i David Coulthard. Zwycięzca konkursu przejedzie kilka okrążeń po torze samochodem West McLaren Mercedes i odbierze puchar z rąk Davida Coultharda. Dwa lata temu główną nagrodę wygrał Węgier, w ubiegłym roku za sterami bolidu West McLaren Mercedes zasiadł Rosjanin. Być może w tym roku będzie to Polak.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wspiera rajdowe talenty
Skoda wspiera rajdowe talenty
Sportowy oddział Skody rozpoczyna program, który będzie wspierać młode, rajdowe talenty. Pierwszym kierowcą wspieranym przez czeską markę jest 20-letni Fin Juuso Nordgren.