mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 nie chce stracić Renault

Formuła 1 nie chce stracić Renault

Zatrważające wieści jakoby szefowie Renault zamierzali wycofać swój team z Formuły 1 nie robią wrażenia ani na Robercie Kubicy, ani na jego menedżerze - czytamy w Przeglądzie Sportowym.

Formuła 1 nie chce stracić Renault
Co prawda prezes koncernu Carlos Ghosn podtrzymuje atmosferę niepewności, ale wydaje się, że to bardziej element gry politycznej niż realna groźba. Kubica miał na przyszły rok ważny kontrakt z BMW Sauber, gdy nagle dowiedział się, że musi sobie szukać nowej pracy. Robert Kubica podkreślał, że zrobi wszystko, aby więcej nie znaleźć się w tak niedogodnej sytuacji, a potem podpisał kontrakt z Renault. Kiedy pytaliśmy go w Abu Zabi, czynie obawia się, że Francuzi planują odejście, Polak powiedział, że śpi spokojnie, a informacje na ten temat nazwał plotkami, których nie zamierza komentować.

Pogłoski o odejściu Renault wróciły na pierwsze strony gazet po tym, jak natychmiastowy rozbrat z Jedynką ogłosiła Toyota. We wtorek media podały informację, jakoby zarząd Renault zwołał specjalne spotkanie, aby ponownie rozważyć udział w wyścigach Formuły 1.

- Musicie być cierpliwi. Nasze plany podamy do wiadomości do końca roku - mówił wczoraj prezes Ghosn, sugerując, że możliwe jest najgorsze rozwiązanie. Kiedy spytaliśmy menedżera Kubicy Daniele Morellego, co sądzi o wypowiedzi prezesa, usłyszeliśmy: - Bez komentarza. W głosie Włocha nie dało się jednak wyczuć nawet odrobiny niepokoju. To może sugerować dwa scenariusze. Albo Morelli nie martwi się o przyszłość Roberta Kubicy niezależnie od decyzji Renault, albo jest przekonany, że w najbliższym czasie Francuzi nie odejdą z Formuły 1.

Ostatnie pogłoski i wypowiedź Ghosna mogą być bowiem elementem gry politycznej. Po odejściu Hondy, BMW i Toyoty w Formule 1 zostały już tylko trzy duże koncerny -Mercedes, Fiat (Ferrari) oraz właśnie Renault - i jeden dodatkowy dostawca silników, czyli firma Cosworth. Odejście Renault byłoby dla F1prawdziwą katastrofą.

Podobne wiadomości:

Renault Scenic z nowym silnikiem

Renault Scenic z nowym silnikiem

Aktualności 2017-12-19

Podrasowany Diesel „pięćsetki”

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?