mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 w gościnie u Królowej

Formuła 1 w gościnie u Królowej

Już w ten weekend, 6 lipca o 14.00 czasu lokalnego, na granicy hrabstw Northamptonshire i Buckinghamshire załogi F1 będą ubiegać się o Grand Prix Wielkiej Brytani. Który z kierowców powtórzy ubiegłoroczny wynik Kimi Raikkonena i Ferrari i wygra brytyjski klasyk?

Formuła 1 w gościnie u Królowej
Silverstone Circuit to dziewiąty tor w tegorocznym sezonie Formuły 1. Jest jednocześnie jednym z najstarszych i najdłużej goszczących na mapie F1 torów. Został zbudowany sześćdziesiąt lat temu, na terenie bazy lotniczej Królewskich Sił Powietrznych RAF z czasów II Wojny Światowej, a pierwsze Grand Prix odbyło się na nim w 1950 roku. Wtedy, oficjalny układ Silverstone Circuit do złudzenia przypominał klepsydrę. Dzisiaj tor charakteryzują wolne zakręty poprzecinane długimi prostymi, pozwalającymi rozwinąć prędkość przekraczającą 300 km/h.

W niedzielę, zawodnicy Formuły 1 pokonają 60 okrążeń przemierzając po 308. 355 km. Zeszłorocznym zwycięzcą był Kimi Raikkonen, startujący w bolidzie Ferrari. W tegorocznej klasyfikacji Mistrzostw Świata, Raikkonen zajmuje trzecią pozycję ustępując koledze z zespołu - Felipe Massa, który zgromadził na swoim koncie 48 punktów. Po pięciu zwycięstwach - GP Malezji, GP Bahrajnu, GP Hiszpanii, GP Turcji i Francji, Scuderia Ferrari zajmuje czołową pozycję. Drugie miejsce przypada Robertowi Kubicy. Kierowca BMW-Sauber traci tylko 2 punkty do lidera i na pewno jest mocnym kandydatem na zajęcie miejsca na podium.
Tematy w artykule: F1 F1

Podobne wiadomości:

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza kobieta w F1

Maria Teresa de Filippis - nie żyje pierwsza...

Aktualności 2016-01-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.