mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Formuła 1 zmierza do Włoch

Formuła 1 zmierza do Włoch

Najbliższe Grand Prix odbędzie się na legendarnym torze Monza, zwanym "Świątynią Prędkości". GP Włoch to "domowy" wyścig Ferrari. Szanse na tytuł Scuderia ma znikome więc jeśli mają coś jeszcze ugrać to właśnie tu na Monzy.

Formuła 1 zmierza do Włoch
Włoski zespół w tym sezonie boryka się z problemem dogrzania opon. Podczas poprzednich wyścigów aura nie sprzyjała kierowcom czerwonych bolidów, na Węgrzech było np 15stopni. Tor Monza to bardzo szybki tor i aż się prosi o to by założyć twarde opony. Jednak Pirelli zapowiedziała, że do Włoch przywiezie opony średniej i miękkiej mieszanki. Pamiętajmy, że Pirelli to włoski producent i w ramach "braterstwa" być może pomoże Ferrari w osiągnięciu najlepszego wyniku. Jeśli opony Ferrari nie będą zużywać się szybciej od tych u konkurencji to Scudeiria może zepsuć szyki czołówce. Tylko, że na Ferrari ciąży presja i to presja ogromna. Kilkadziesiąt tysięcy kibiców w czerwieni, którzy przybędą do "świątyni" by dopingować swój ulubiony zespół. Presja na pewno nie będzie ciążyła na młodym kierowcy Red Bull'a. Do zdobycia pozostało jeszcze 175 punktów, jednak tylko katastrofa mogła by spowodować, że Vettel nie obroni tytułu Mistrza Świata. Walka o P1 będzie zacięta, gdyż po nie udanym wyścigu w Belgii Lewis Hamilton jest głodny wygranej. Nie można zapominać o drugim kierowcy McLarena oraz o Marku Weberze, który jest wstanie wykręcić najlepszy czas w kwalifikacjach. Monza to także ważny wyścig dla zespołu Lotus Renault, a zwłaszcza dla młodego Senny. Po świetnych kwalifikacjach w Belgi, ale nie udanym wyścigu Bruno ma szansę popsuć trochę humoru koledze z zespołu. Kwalifikacje rozpoczną się o 14.00 w sobotę a wyścig 24 godziny później.  

Podobne wiadomości:

Audi mówi

Audi mówi "nie" Formule 1

Aktualności 2015-05-19

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Tych ludzi w roku 2015 straciła motoryzacja

Aktualności 2015-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.