mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Forster nowym prezesem Saab Automobile

Forster nowym prezesem Saab Automobile

Peter Augustsson, prezes Saab Automobile od 2000 roku, podjął decyzję o rezygnacji od 1 kwietnia z pracy w Saabie i General Motors.

Stanowisko prezesa zarządu Saab Automobile AB obejmie Carl-Peter Forster, prezes General Motors Europe, zaś Dyrektorem Generalnym tej marki zostanie Jan-Ake Jonsson.

"Przez wszystkie lata pracy Peter okazywał ogromną wiarę w markę Saab i związanych z nią ludzi", powiedział szef GM Europe, Fritz Henderson. "Doprowadził on Saaba do uzyskania silnej pozycji w strukturze marek GM i wspierał rozwój zakładu produkcyjnego w Trollhättan, co zaowocowało decyzją o rozpoczęciu w przyszłym roku produkcji w tym zakładzie całkowicie nowego Cadillaca BLS obok różnych modeli Saaba."

Augustsson rozpoczął pracę w Saabie jako wiceprezes wykonawczy w 1998 roku,
w 2000 roku objął stanowisko głównego dyrektora generalnego, a w 2002 roku stanowisko prezesa. W najbliższej przyszłości planuje otwarcie firmy rozwijającej przedsiębiorstwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?