mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Forster nowym prezesem Saab Automobile

Forster nowym prezesem Saab Automobile

Peter Augustsson, prezes Saab Automobile od 2000 roku, podjął decyzję o rezygnacji od 1 kwietnia z pracy w Saabie i General Motors.

Stanowisko prezesa zarządu Saab Automobile AB obejmie Carl-Peter Forster, prezes General Motors Europe, zaś Dyrektorem Generalnym tej marki zostanie Jan-Ake Jonsson.

"Przez wszystkie lata pracy Peter okazywał ogromną wiarę w markę Saab i związanych z nią ludzi", powiedział szef GM Europe, Fritz Henderson. "Doprowadził on Saaba do uzyskania silnej pozycji w strukturze marek GM i wspierał rozwój zakładu produkcyjnego w Trollhättan, co zaowocowało decyzją o rozpoczęciu w przyszłym roku produkcji w tym zakładzie całkowicie nowego Cadillaca BLS obok różnych modeli Saaba."

Augustsson rozpoczął pracę w Saabie jako wiceprezes wykonawczy w 1998 roku,
w 2000 roku objął stanowisko głównego dyrektora generalnego, a w 2002 roku stanowisko prezesa. W najbliższej przyszłości planuje otwarcie firmy rozwijającej przedsiębiorstwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.