mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota- ekspansja na Węgry

Fota- ekspansja na Węgry

Fota S.A. rozszerza terytorialny zasięg swojej działalności. Z końcem września w Budapeszcie nastąpiło oficjalne otwarcie węgierskiej filii firmy Fota - Fota Hungary Kft. Uroczystość odbyła się w siedzibie firmy, na ul. Soroksári, w obecności ponad 50 partnerów handlowych.

Fota- ekspansja na Węgry

Firma Fota Hungary Kft powstała na terenie Węgier w kwietniu tego roku. Cztery miesiące później Fota Hungary Kft otworzyła magazyn centralny i począwszy od 1 sierpnia tego roku świadczy usługi swoim klientom. Firma będzie dystrybuować części zamienne znajdujące się w pełnej ofercie firmy Fota (ponad 170 tys. pozycji). Ponadto, na rynek węgierski zostanie również wprowadzona marka części zamiennych Kager, należąca do firmy Fota. Kager to obecnie 28 linii produktów do samochodów osobowych i 5 linii części do pojazdów ciężarowych, w sumie ponad 12 tysięcy pozycji.

Magazyn centralny Fota Hungary to nowoczesny magazyn o powierzchni 2000 m2, który mieści bogaty asortyment części zamiennych o szacunkowej wartości ok. 150 milionów HUF. Aby oferta firmy była wciąż aktualna, dwa razy w tygodniu przychodzą dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi (Polska), którego powierzchnia wynosi 20.000 m2.

Sieć dystrybucyjna Foty na Węgrzech będzie działać na bazie lokalnych oddziałów terenowych rozproszonych po całym kraju. W planach jest kilkanaście takich oddziałów rozmieszczonych w największych węgierskich miastach. Podobnie jak w Polsce, będą to własne oddziały stworzone we współpracy z węgierskimi partnerami handlowymi. Zakończenie budowy struktur handlowych Foty na Węgrzech planowane jest na koniec 2006 roku. Menadżerowie i pracownicy węgierskiej filii Foty są Węgrami. Wszyscy posiadają duże doświadczenie w branży samochodowych części zamiennych na Węgrzech.

"Planujemy również zbudowanie na Węgrzech ogólnokrajowej sieci serwisowej pod nazwą "Leader Service", która będzie obsługiwać samochody osobowe oraz "Leader Service Truck" adresowanej do właścicieli i użytkowników pojazdów ciężarowych. Będzie to jedyna taka sieć warsztatów samochodowych na rynku węgierskim. Przy tym projekcie z pewnością pomocne okaże się doświadczenie polskiej centrali zdobyte podczas tworzenia polskiej sieci niezależnych warsztatów Leader Service, do której należy aktualnie ponad 600 warsztatów samochodowych i Leader Service Truck, zrzeszającej 21 placówek. Fota pokłada spore nadzieje w rozwoju sieci Leader Service Truck, ponieważ klienci tychże warsztatów tworzą wyjątkową, międzynarodową grupę, która korzysta z usług serwisowych w całej Europie" - informują przedstawiciele firmy.

Fota Węgry jest najważniejszym punktem międzynarodowego programu firmy Fota o nazwie Fota International. Na Węgrzech firma planuje swoje największe inwestycje oraz budowę centrum operacyjnego na kraje bałkańskie, które znajdują się w projekcie Fota International.
Także w tym roku zostaną otwarte firmy Fota Czechy oraz Fota Ukraina. W nadchodzących latach firma Fota zamierza wkroczyć na kolejne rynki Europy Środkowej i Wschodniej Europy. Bogdan Fota, właściciel firmy, nie wyklucza możliwości poszerzenia działalności firmy w przyszłości również na kraje Europy Zachodniej.

Fota Ukraina
Ukraińską filię firmy Fota zarejestrowano w maju 2005 roku, w Kijowie. Projekt ten jest realizowany przy współpracy z długoletnim partnerem biznesowym firmy. Także tu planowana jest budowa sieci dystrybucyjnej. Do końca tego roku powstanie kilka oddziałów ulokowanych w największych miastach Ukrainy. Magazyny zaopatrujące placówki handlowe Foty na Ukrainie będą znajdować się w Kijowie. Po uruchomieniu oddziału w Kijowie będą wprowadzane na rynek ukraiński programy warsztatowe Lider Serwis i Lider Serwis Truck.

Fota Czechy
Firma Fota w Czechach została zarejestrowana w czerwcu tego roku. Jej siedziba znajdować się będzie w Pradze. Obecnie trwają przygotowania do wdrożenia tego projektu. Również w Czechach powstanie obszerna sieć dystrybucyjna firmy, magazyny oraz zostaną wprowadzone sieci warsztatowe Lider Serwis i Lider Serwis Truck.

Dalszy rozwój Fota International planowany jest na kolejne lata. Firma będzie pozyskiwać dla tego przedsięwzięcia pozostałe rynki krajów Europy Środkowo - Wschodniej. Jednak nie jest wykluczone zaistnienie także na rynkach Europy Zachodniej.

Firma Fota jest jednym z czołowych polskich dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych. Fota współpracuje z ponad 200 dostawcami części zamiennych. Są to liderzy rynku, np. Bosch, Delphi, Federal Mogul, GKN, Mann Filter, SKF, grupa ZF. Obecnie w firmie Fota S.A. zatrudnionych jest około 700 osób.

 


Podobne wiadomości:

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Polacy przestają kupować prywatne samochody

Aktualności 2015-05-22

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.