mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota na Węgrzech

Fota na Węgrzech

W piątek 23 września w Budapeszcie nastąpiło oficjalne otwarcie węgierskiej filii firmy Fota – Fota Hungary Kft.

Fota na Węgrzech

Firma Fota Hungary Kft powstała na terenie Węgier w kwietniu tego roku. Cztery miesiące później Fota Hungary Kft otworzyła magazyn centralny i począwszy od 1 sierpnia tego roku świadczy usługi swoim klientom. Firma będzie dystrybuować części zamienne znajdujące się w pełnej ofercie firmy Fota (ponad 170 tys. pozycji). Ponadto, na rynek węgierski zostanie również wprowadzona marka części zamiennych Kager, należąca do firmy Fota. Kager to obecnie 28 linii produktów do samochodów osobowych i 5 linii części do pojazdów ciężarowych, w sumie ponad 12 tysięcy pozycji.

Magazyn centralny Fota Hungary znajduje się w jednym z najczęściej uczęszczanych miejsc Budapesztu, gdzie odbywa się zarówno handel detaliczny, jak i hurtowy. Nowoczesny magazyn o powierzchni 2000 m2 mieści bogaty asortyment części zamiennych o szacunkowej wartości ok. 150 milionów forintów.  Aby oferta firmy była wciąż aktualna, dwa razy w tygodniu przychodzą dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi.

Sieć dystrybucyjna Foty na Węgrzech będzie działać na bazie lokalnych oddziałów terenowych rozproszonych po całym kraju. W planach jest kilkanaście takich oddziałów rozmieszczonych w największych węgierskich miastach. Podobnie jak w Polsce, będą to własne oddziały stworzone we współpracy z węgierskimi partnerami handlowymi. Zakończenie budowy struktur handlowych Foty na Węgrzech planowane jest na koniec 2006 roku.

Fota Węgry jest najważniejszym punktem międzynarodowego programu firmy Fota o nazwie Fota International. Na Węgrzech firma planuje swoje największe inwestycje oraz budowę centrum operacyjnego na kraje bałkańskie, które znajdują się w projekcie Fota International.

Także w tym roku zostaną otwarte firmy Fota Czechy oraz Fota Ukraina. W nadchodzących latach firma Fota zamierza wkroczyć na kolejne rynki Europy Środkowej i Wschodniej Europy. Bogdan Fota, właściciel firmy, nie wyklucza możliwości poszerzenia działalności firmy w przyszłości również na kraje Europy Zachodniej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.