mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota na podbój Europy

Fota na podbój Europy

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Fota S.A., przedstawiona została dotychczasowa działalność spółki oraz plany jej rozwoju na innych rynkach europejskich.

W ostatnich trzech miesiącach powstały trzy nowe odziały firmy: na Węgrzech, na Ukrainie i w Czechach, ale Bogdan Fota - prezes spółki - nie wyklucza również rozszerzenia działalności w Europie Zachodniej.

Firma Fota jest jednym z czołowych polskich dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych. Posiada najbardziej rozbudowaną sieć dystrybucyjną w Polsce. Obecnie jest to ponad 80 oddziałów. Firma współpracuje z ponad 200 dostawcami części zamiennych. Są to liderzy rynku, tacy jak:. Bosch, Delphi, Federal Mogul, GKN, Mann Filter, SKF, grupa ZF. Fota posiada w Łodzi nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni całkowitej ponad 20 000 metrów kwadratowych. Jest to jedno z najnowocześniejszych centrów tego typu w Europie. Jednym z celów Foty jest to, aby klienci mieli dostęp do produktów przez nią dystrybuowanych w ciągu jednej godziny na terenie całego kraju.

Fota jest także organizatorem dwóch sieci warsztatowych: Lider Serwis i Lider Serwis Truck. Sieć Lider Serwis, zrzeszająca obecnie około 650 warsztatów, jest najliczniejszą siecią warsztatową w Polsce. Do sieci Lider Serwis Truck należy aktualnie 21 warsztatów.

Do niedawna firma Fota kojarzona była wyłącznie jako dystrybutor części przede wszystkim do samochodów niemieckich, ale posiada także ponad 30 tysięcy części do samochodów francuskich, włoskich i japońskich. Ze względu na to, że w Polsce nie było dotychczas dystrybutorów, oferujących pełną listę wysokiej jakości części i akcesoriów przeznaczonych do aut azjatyckich, Fota postanowiła wypełnić tę lukę produktami marki Kager, czyli marką, którą sama stworzyła (w marcu 2003 r.) i jest jej jedynym właścicielem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando