mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota ruszyła do Czech

Fota ruszyła do Czech

W październiku br. rozpoczęła działalność firma Fota Czechy. To już druga, po spółce Fota Węgry, firma, która powstała w ramach realizacji projektu Fota International. Przewiduje on wejście Foty S.A. na rynki zagraniczne - najpierw w krajach środkowoeuropejskich.

Fota ruszyła do Czech

Fota Česko - bo taka jest oficjalna nazwa spółki - ma siedzibę przy w północno-wschodniej części Pragi. Firma ulokowała swoją działalność w dobrym punkcie logistycznym - 2,5 km od praskiej obwodnicy, przy trasie do Brna, Hradca Kralovej, Pardubic i Teplic.

Fota Czechy dysponuje magazynem o powierzchni 1500 m2. Znajduje się w nim ponad 40 tysięcy części. Raz w tygodniu w celu uzupełnienia zapasów magazynowych przyjeżdżają dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi. Dodatkowo codziennie rano przyjeżdżają z regionalnych magazynów w Polsce dostawy towarów zamówionych przez klientów poprzedniego dnia.  Fota Czechy zatrudnia obecnie 8 osób.

Strategia działania firmy w Pradze opiera się na bezpośredniej współpracy z warsztatami samochodowymi, a poza Pragą - na współpracy z lokalnymi hurtowniami części. Firma planuje umocnienie swojej pozycji w Pradze poprzez otwarcie kolejnych dwóch oddziałów. Jerzy Pawelec - prezes Fota Česko, szanse rozwoju firmy widzi także w potencjale rynku pojazdów ciężarowych. Przedstawiciele firmy Fota szacują, że duże możliwości zdobycia silnej pozycji na rynku ma również marka Kager ze względu na dobrą jakość i szeroką gamę oferty.


Podobne wiadomości:

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Rekordowa produkcja samochodów w Polsce

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.