mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota ruszyła do Czech

Fota ruszyła do Czech

W październiku br. rozpoczęła działalność firma Fota Czechy. To już druga, po spółce Fota Węgry, firma, która powstała w ramach realizacji projektu Fota International. Przewiduje on wejście Foty S.A. na rynki zagraniczne - najpierw w krajach środkowoeuropejskich.

Fota ruszyła do Czech

Fota Česko - bo taka jest oficjalna nazwa spółki - ma siedzibę przy w północno-wschodniej części Pragi. Firma ulokowała swoją działalność w dobrym punkcie logistycznym - 2,5 km od praskiej obwodnicy, przy trasie do Brna, Hradca Kralovej, Pardubic i Teplic.

Fota Czechy dysponuje magazynem o powierzchni 1500 m2. Znajduje się w nim ponad 40 tysięcy części. Raz w tygodniu w celu uzupełnienia zapasów magazynowych przyjeżdżają dostawy z międzynarodowego magazynu w Łodzi. Dodatkowo codziennie rano przyjeżdżają z regionalnych magazynów w Polsce dostawy towarów zamówionych przez klientów poprzedniego dnia.  Fota Czechy zatrudnia obecnie 8 osób.

Strategia działania firmy w Pradze opiera się na bezpośredniej współpracy z warsztatami samochodowymi, a poza Pragą - na współpracy z lokalnymi hurtowniami części. Firma planuje umocnienie swojej pozycji w Pradze poprzez otwarcie kolejnych dwóch oddziałów. Jerzy Pawelec - prezes Fota Česko, szanse rozwoju firmy widzi także w potencjale rynku pojazdów ciężarowych. Przedstawiciele firmy Fota szacują, że duże możliwości zdobycia silnej pozycji na rynku ma również marka Kager ze względu na dobrą jakość i szeroką gamę oferty.


Podobne wiadomości:

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę motoryzacyjną w Polsce

Kryzys na Wschodzie wpływa na branżę...

Aktualności 2015-05-27

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej motoryzacji?

Warszawa, Syrena, Polonez - powrót polskiej...

Aktualności 2015-09-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.