mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fota: systematyczny wzrost

Fota: systematyczny wzrost

W 2006 roku przychody grupy FOTA wzrosły o ponad 35%, przekraczając 438,5 mln zł. Sprzedaż była o 12,5 mln zł wyższa od prognozowanej. Grupa podtrzymuje plany związane z osiągnięciem w 2007 r. przychodów na poziomie 634,8 mln zł i zysku netto w wysokości 21,3 mln zł.

Fota: systematyczny wzrost

W ubiegłym roku grupa FOTA odnotowała 11,7 mln zł zysku netto, który był o 5% wyższy niż w roku 2005 r. kiedy grupa zarobiła 11,1 mln zł.  Prognoza grupy zakładała 13 mln zł zysku netto w ubiegłym roku. „Uważam, że wypracowane zyski są dobrym osiągnięciem. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z wyników polskiej spółki. Uruchomienie trzech spółek zagranicznych na Ukrainie, w Czechach i na Węgrzech było dla FOTA dużym wyzwaniem organizacyjnym, jak również finansowym dlatego zysk netto i zysk operacyjny były nieco niższe od zakładanych”  – komentuje prezes spółki Fota Bohdan Stankiewicz.

FOTA nadal zamierza zwiększać swój potencjał logistyczny. W tym roku wzrośnie liczba nowo-otwieranych oddziałów z 94 do około 100. Spółka zwiększy także powierzchnię magazynową centrum logistycznego w Łodzi z obecnych 20 tys. m2 do 26 tys. m2. FOTA prowadzi także negocjacje z grupą podmiotów, które mogłyby wzmocnić grupę kapitałową FOTA. Pierwsze rozmowy mogą zostać sfinalizowane już w II kwartale 2007 r.

Przeczytaj także:

Polskie części samochodowe w Irlandii (2007-01-11)

Fota zapowiada 35% wzrost sprzedaży (2006-11-14)

 

Tematy w artykule: dostawcy

Podobne wiadomości:

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Motodostawca, firma Sagepo-Refa nagrodzona

Aktualności 2014-12-12

Producent szyb samochodowych zainwestuje w Żarach

Producent szyb samochodowych zainwestuje w...

Aktualności 2014-12-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.