mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fotoradary przyczyną zagrożeń?

Fotoradary przyczyną zagrożeń?

Już od sierpnia przy polskich drogach rozpocznie się montaż 300 nowych fotoradarów. Mają one zapewnić bezpieczeństwo, a także, a może przede wszystkim, wpływy do państwowej kasy. Jak się jednak okazuje, nie zawsze w ich otoczeniu jest tak bezpiecznie, jak by się mogło wydawać.

Fotoradary przyczyną zagrożeń?
Fotoradary, według założeń, mają być ustawione w najniebezpieczniejszych miejscach, aby ograniczyć liczbę wypadków. Jak wynika jednak z danych zgromadzonych przez serwis Yanosik.pl kierowcy na ogół zwalniają przed fotoradarem, aby uniknąć mandatu, ale tuż po ominięciu go gwałtownie przyspieszają.

Ryzyko wypadku nie maleje, a może wręcz wzrosnąć. Zachwiana zostaje płynność jazdy, co jest przyczyną zagrożeń na drodze. Biorąc pod uwagę, że ma powstać 300 nowych fotoradarów, jest to równoznaczne ze zwiększeniem się liczby miejsc, w których dynamika jazdy zostanie zaburzona. Ponadto, jak wynika z raportu Komendy Głównej Policji w 2011 roku paradoksalnie najwięcej wypadków miało miejsce w województwach o dużej w skali kraju liczbie fotoradrów – mazowieckim oraz śląskim. Czy więc naprawdę chodzi tu o zmniejszenie statystyk wypadków?

Na bezpieczeństwo jazdy zdecydowanie pozytywniej wpłynęłaby budowa nowych dróg, rzetelniejsze szkolenie przyszłych kierowców oraz bardziej restrykcyjne przepisy w zakresie karania pijanych za kółkiem. Trudno więc oprzeć się wrażeniu, że nowe "puszki" mają na celu raczej gromadzenie pieniędzy potrzebnych do łatania państwowego budżetu. Jak oszacował Minister Finansów Jacek Rostowski nowe fotoradary w ciągu roku mają przecież przynieść zyski rzędu 1,2 mld złotych, a to oznacza, że tyle ubędzie z kieszeni polskich kierowców.

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Kiedy wrócą fotoradary w stolicy?

Aktualności 2017-02-09

Komentuj:

~tomasz 2014-07-16

Jak jesteś na etapie poszukiwania cb radia to zerknij na http://www.telefunken.pl/ mają wysokiej jakości radia .Niemiecka marka która z bogata ofertą pojawiła się na polskim rynku po latach nieobecności.Niewielkie rozmiary także montażem nie będzie problemu , blokada szumów ,wysoka jakość wykonania.

~olek 2014-07-16

Dlatego cb radia są potrzebne w każdym samochodzie ,sam zaczynam rozglądać się za radyjkiem jakie proponujecie

~kierowca od 34 lat 2012-07-29

wszyscy kierowcy są przeciw?. to kto głosuje na tych cwaniaków i debili? Pozdrawiam myślących.

~prk 2012-07-25

Zgadzam się - bandyckie prawo! Fotoradarami ratują budżet, który nie wiadomo dlaczego ma dziurę "w dnie" i pieniądze "gdzieś" uciekły (do prywatnych rąk??). Od dawna wiadomo, że fotoradary powodują, że kierowcy są gorzej skupieni na prowadzeniu i powodują wypadki.

~MIRON49 2012-07-24

W gminie T. woj zachodniopomorskie strażnicy miejscy obiecali burmistrzowi że nie obciążą budżetu gminy bo na siebie zarobią.W tym celu chowają się w krzakach maskują "radiowóz" i zatrudnili sekretarkę sekretarkę by zdążyła wypisywać mandaty. Tak dbamy o bezpieczeństwo na drogach gminy wczasowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.