Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fox bezpieczny wg ADAC

Fox bezpieczny wg ADAC

W najnowszym teście zderzeniowym ADAC Volkswagen Fox udowodnił, że nawet niedrogie małe samochody mogą być bardzo bezpieczne. Dzięki dobremu wynikowi Fox zajmuje pierwsze miejsce w swoim segmencie cenowym.

Fox bezpieczny wg ADAC

Test został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi kryteriami EuroNCAP w centrum technicznym ADAC w miejscowości Landsberg. Symuluje on typowe zderzenie czołowe, na przykład podczas wyprzedzania. Samochód poruszający się z prędkością 64 km/h uderza powierzchnią 40 procent w odkształcalną barierę aluminiową.

"Mały Fox pokazał swoją wielkość" – powiedział ekspert z ADAC, Klaus Brieter. I dodał: "Współpraca napinaczy pasów, ograniczników siły naprężenia pasów, poduszek powietrznych i składającej się kolumny kierownicy jest bardzo dobra. Obie poduszki zostały całkowicie wypełnione, zanim głowa i klatka piersiowa pasażerów uderzyły w nie z pełną siłą. Ryzyko obrażeń głowy, karku i klatki piersiowej utrzymuje się na zadowalająco niskim poziomie. Stabilna kabina pasażerska dzielnie zniosła ogromne uderzenie: przedni słupek przesunął się tylko o 24 milimetry do tyłu, dzięki czemu drzwi kierowcy można bez problemu otworzyć po zderzeniu i szybko udzielić pomocy pasażerom."

Także przy uderzeniu bocznym, przy którym przeszkoda uderza w bok pojazdu z prędkością 50 km/h, Fox mógł się pochwalić dobrymi wynikami. Stabilny tylny słupek drzwi, mało odkształcone progi i wbudowane w drzwi wzmocnienia stalowe w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, że siła uderzenia amortyzowana jest przez dużą powierzchnię.

Fox otrzymał od ekspertów ADAC łącznie 28 punktów, co w punktacji EuroNCAP odpowiada czterem z pięciu gwiazdek. Tym wynikiem nowy Volkswagen zajmuje pierwsze miejsce w swojej klasie cenowej i udowadnia, że także niedrogi samochód może zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ograniczenie do 50 km/h również w nocy?
Ograniczenie do 50 km/h również w nocy?
Szykują się zmiany przepisów dotyczące maksymalnej dopuszczalnej prędkości  w terenie zabudowanym. Resort Infrastruktury i budownictwa chce obniżyć prędkość w warunkach nocnych.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj