mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Fox bezpieczny wg ADAC

Fox bezpieczny wg ADAC

W najnowszym teście zderzeniowym ADAC Volkswagen Fox udowodnił, że nawet niedrogie małe samochody mogą być bardzo bezpieczne. Dzięki dobremu wynikowi Fox zajmuje pierwsze miejsce w swoim segmencie cenowym.

Fox bezpieczny wg ADAC

Test został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi kryteriami EuroNCAP w centrum technicznym ADAC w miejscowości Landsberg. Symuluje on typowe zderzenie czołowe, na przykład podczas wyprzedzania. Samochód poruszający się z prędkością 64 km/h uderza powierzchnią 40 procent w odkształcalną barierę aluminiową.

"Mały Fox pokazał swoją wielkość" – powiedział ekspert z ADAC, Klaus Brieter. I dodał: "Współpraca napinaczy pasów, ograniczników siły naprężenia pasów, poduszek powietrznych i składającej się kolumny kierownicy jest bardzo dobra. Obie poduszki zostały całkowicie wypełnione, zanim głowa i klatka piersiowa pasażerów uderzyły w nie z pełną siłą. Ryzyko obrażeń głowy, karku i klatki piersiowej utrzymuje się na zadowalająco niskim poziomie. Stabilna kabina pasażerska dzielnie zniosła ogromne uderzenie: przedni słupek przesunął się tylko o 24 milimetry do tyłu, dzięki czemu drzwi kierowcy można bez problemu otworzyć po zderzeniu i szybko udzielić pomocy pasażerom."

Także przy uderzeniu bocznym, przy którym przeszkoda uderza w bok pojazdu z prędkością 50 km/h, Fox mógł się pochwalić dobrymi wynikami. Stabilny tylny słupek drzwi, mało odkształcone progi i wbudowane w drzwi wzmocnienia stalowe w znacznym stopniu przyczyniają się do tego, że siła uderzenia amortyzowana jest przez dużą powierzchnię.

Fox otrzymał od ekspertów ADAC łącznie 28 punktów, co w punktacji EuroNCAP odpowiada czterem z pięciu gwiazdek. Tym wynikiem nowy Volkswagen zajmuje pierwsze miejsce w swojej klasie cenowej i udowadnia, że także niedrogi samochód może zapewniać wysoki poziom bezpieczeństwa.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.