mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Francuskie diesle dla Mitsubishi

Francuskie diesle dla Mitsubishi

Firmy Mitsubishi Motors Corporation i PSA Peugeot Citroen poinformowały o podpisaniu umowy o współpracy, w myśl której grupa PSA będzie dostarczać silniki wysokoprężne dla Mitsubishi Motors.

Francuskie diesle dla Mitsubishi

W ramach umowy PSA Peugeot Citroen rozpocznie dostawy opracowanego przez ten koncern, nowoczesnego diesla common rail z bezpośrednim wtryskiem o pojemności 2.2 litra od połowy 2007 roku. Jednostka ta będzie także wyposażona w opatentowany przez PSA filtr cząstek stałych, co zapewni najwyższą dbałość o ochronę środowiska.
 
Po raz pierwszy francuski silnik pod maską samochodu Mitsubishi pojawi się najprawdopodobniej w modelu Outlander, którego nowa generacja w tym miesiącu wchodzi właśnie na rynek europejski. Wersja z silnikiem 2.2 powinna znaleźć się w ofercie pod koniec tego roku.
 
Ten sam silnik nieco wcześniej, bo już w w drugiej połowie roku, pojawi się w dwóch bliźniaczych SUV-ach - Citroenie C-Crosser oraz Peugeocie 4007, które notabene powstały na płycie podłogowej opracowanej przez MMC.
 
Czytaj także:

Mitsubishi rozważa produkcję aut w Rosji (2007-01-12)
 
Wspólne silniki BMW i PSA (2006-12-18)
 
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando