mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Francusko-japońska współpraca

Francusko-japońska współpraca

Mariaż dwóch producentów popularnych aut daje coraz więcej efektów. Renault i Nissan po wspólnych pracach nad modelami Modus / Note, wdroży nowy system ułatwiający jazdę.

Francusko-japońska współpraca

Łączy on w sobie system nawigacji satelitarnej oraz komunikacji z otoczeniem. Pierwszymi wyposażonymi weń modelami na rynkach europejskich będą Nissan Pathfinder i Renault Laguna. Po swoim debiucie w 2004 roku w japońskim modelu Tiida, rozwiązanie to było instalowane kolejno egzotycznych dla nas autach Nissana - Fuga, Tiida Latio i Lafesta.

Nowością aktualnej, adaptowanej przez Renault wersji będzie możliwość użytkowania właśnie w Europie. Jednocześnie Nissan zyskał sposobność rozwinięcia kolejnej wersji przeznaczonej na rynek północnoamerykański, do samochodów swojej luksusowej marki Infinity. Już niedługo sprzedawane tam nowe modele M35 i M45 będą - podobnie jak Vel Satis, Espace i Scenic na rynkach europejskich - wyposażane w to kompleksowe urządzenie.

Zawiera ono: system nawigacji satelitarnej z możliwością odbierania danych zewnętrznych, wyświetlacz mapy (w systemie 2 lub 3D), jak również odtwarzacz płyt CD i plików formatu MP3. Wszystko to ma być sterowane za pośrednictwem komend głosowych oraz współpracować będzie z telefonem komórkowym za pośrednictwem łącza bluetooth.


Czytaj o:

Nissan Mote - Japoński odpowiednik Modusa

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.