mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Francuzi mistrzami pustyni

Francuzi mistrzami pustyni

Francuz Stephane Peterhansel (Mitsubishi) zwyciężył w tegorocznym, 29. rajdzie Dakar. To jego dziewiąte zwycięstwo w pustynnym klasyku i jednocześnie trzecie za kierownicą samochodu. W klasyfikacji motocyklistów najszybszy okazał się rodak Peterhansela, Cyril Depres (KTM). Najlepszy z Polaków, Jacek Czachor (KTM) uplasował się na 10. pozycji wśród motocyklistów i jest to jego życiowy wynik w tym rajdzie.

Francuzi mistrzami pustyni

Wśród kierowców na drugim miejscu dojechał Luc Alphand (Mitsubishi), który stracił do lidera 7 minut i 26 sekund. Trzeci był Jean-Louis Schlesser (Schless-Ford), który zamknął tym samym podium przez francuskich kierowców. Do lidera stracił on jednak ponad półtorej godziny.

W trasy tegorocznego rajdu Dakar wyruszuła duża grupa zawodników z Polski, trzech motocyklistów Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Jarosław Cisak oraz cztery załogi samochodowe, Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara), Robert Górecki i Albert Gryszczyk (obaj jechali w Land Roverach), a także Grzegorz Baran w ciężarówce Mercedes-Unimog.

Zmagania na pustyni ukończyli Czachor, Dąbrowski i Gryszczuk. Mającego w trakcie rajdu wzloty i upadki, Hołowczyca ostatecznie wyeliminował wypadek na jednym z ostatnich etapów, zaś Górecki i Cisak poddali się ze względów zdrowotnych. Z powodu awarii technicznej rajdu nie ukończyła także załoga ciężarówki.

Komentuj:

~kołek 2007-01-23

a Hołek gdzie?? zakopał się w piasku biedaczek i pewno nie miał ze sobą łopatki by się odkopać i znowu będzie się tłumaczył ze swoim uśmieszkiem na twarzy że winni wszyscy dookoła, sprzet, los, pogoda a tylko nie on - mistrz nad mistrzami

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.