mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Francuzi zablokują Chińczyków?

Francuzi zablokują Chińczyków?

Europejski debiut koncernu BYD Auto odbędzie się na najbliższym salonie w Genewie. Już dziś wiadomo, że chińska firma zaprezentuje tam przynajmniej trzy modele, a wśród nich jeden z napędem hybrydowym. Najbardziej kontrowersyjnym autem będzie niewątpliwie F1 należący do klasy mini.

Francuzi zablokują Chińczyków?
Pojazd ten do złudzenia przypomina konstrukcje "trojaczków z Kolina", jest więc wysoce prawdopodobne, że koncerny PSA i Toyota będą próbowały zablokować jego pokaz, tak jak Chrysler wstrzymał prezentację chińskiego Smarta (Bubble) we Frankfurcie - informuje portal autochiny.pl. BYD F1 miał swoją oficjalną premierę pod koniec 2007 roku na salonie w Guangzhou, gdzie producent zaprezentował także nowe logo koncernu, zastępujące kontrowersyjny znaczek a’la BMW.

Kilka dni temu producent ujawnił dane specyfikacyjne F1 oraz zdjęcia wnętrza, których komentować nie trzeba. Wymiary auta są następujące - 3460x1618x1465. Dla porównania Toyota Aygo jest krótsza o 50 mm i węższa o 3 mm. Wysokość i rozstaw osi (2 340 mm) są identyczne. Parametry silnika też są podobne, choć Chińczycy nie zastosowali systemu VVT-i. Nowa jednostka (BYD371QA) ma poj. 988 cm3, trzy cylindry i 12-zaworową głowicę z dwoma wałkami rozrządu (DOHC). Uzyskuje ona maksymalną moc 68 KM przy 6 000 obr/min i 90 Nm momentu obrotowego w przedziale 4 000 - 4 500 obr/min. Tak wyposażony samochód, ważący 870 kg, rozwija maksymalną prędkość 151 km/h. Producent zapowiada, że BYD F1 będzie jednym z najtańszych pojazdów na świecie, a cena na rynku lokalnym nie przekroczy 3 000 USD.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BYD
Tematy w artykule: chińskie marki rynek chiński BYD

Podobne wiadomości:

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

BYD Tang - hybrydowy SUV po chińsku

Premiery 2015-01-23

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Tania marka Volkswagena w 2018 roku

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~guciu 2008-07-01

Samochody na świecie w miarę upływu czasu są coraz bardziej do siebie podobne. Jest to element postępu i cywilizacji. Im więcej rozpraw i utrudnień mieszkańcom Dalekiego Wsch, czynionych przez tzw. "renomowane firmy" tym większy sukces ich właśnie. Owoce pożądane dla klientów salonów.

~JerzyR 2008-02-28

jeździłeś kiedyś np. Hyndai'em, że piszesz korea - szajs? Chciałbym aby moj każdy samochód był taki jak obecny Huyndai Accent!

~Quality engineer - automotive 2008-02-25

Wyprodukowanie taniego samochodu nie jest dużym problemem. Problemem będzie dla Chińczyków zbudowanie całej infrastruktury serwisowej dla swoich produktów w krajach dokąd zamierzają te cuda eksportować:-)

~chińczyk 2008-02-24

Co to za portal te autochiny, że jednego dnia na wszystkich seriwsach są ich wiadomości?

~slaw 2008-02-23

dasz- może się tam przeprowadzisz ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.